28 травень 2024, Вівторок, 08:06

Зеленський хоче від Венедіктової результатів до кінця року. Інакше звільнить

12 Жовтня 2020г.
111

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова може втратити свою посаду, якщо вона не покаже результату до кінця року.

Як передає 12 жовтня Резонанс, про це Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю BBC.

Він пояснив, чому звільнили попереднього генпрокурора Руслана Рябошапку через пів року на посаді.

РЯБОШАПКА РАНО ПІШОВ, ЩЕ ТРОХИ — І ЙОГО ЗАТЯГАЛИ БИ ПО СУДАХ, — ПІСКУН

- Я просто одразу сказав: «Хлопці, ми йдемо будувати країну. Йдемо змінювати. Ми з вами рівні. Будь ласка, ви ніколи не були генеральним прокурором, я ніколи не був президентом. Але ви - професіонал, ідіть. І якщо через пів року ви не покажете реальний результат, хто б ви не були, навіть якщо ви мої друзі, приятелі, міністри, прем'єр-міністри…, – сказав Зеленський.

У відповідь на зауваження журналіста, що «людина лише почала робити свою роботу», а її звільняють, президент сказав: «Немає, немає часу, розумієте? Ось і все».

- Вони нікого не посадили. Вони могли не пересаджати всіх корупціонерів, я розумію, пів року – дуже замало. Але повинні бути кроки, ми повинні відповідати перед суспільством, якому ми пообіцяли, що будуть посадки. Ми це обіцяли. І якщо зараз діючий генпрокурор, новий генпрокурор, якщо вона – це вона, жінка, професійна жінка – якщо вона до кінця року не покаже свого результату, їй я дам таку саму відповідь, – наголосив Зеленський.

Як нагадує Резонанс, 16 березня 2020 року у Верховній Раді України було зареєстрово проект постанови про надання згоди на призначення Президентом України Венедіктової І.В. на посаду Генерального прокурора. 17 березня парламент підтримав подання Зеленського. За призначення Венедіктової проголосували 269 народних обранців.

Ірину Венедіктову на парламентських виборах 2019 року було обрано народним депутатом від партії "Слуга народу". Вона була №3 у партійному списку. У Верховній Раді IX скликання очолювала Комітет з правовох політики.

Торік 27 грудня 2019 року Зеленський її призначив т.в.о. директора ДБР.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВИРІШИВ, ЩО ВЕНЕДІКТОВА НАЙКРАЩИЙ КАНДИДАТ У ГЕНПРОКУРОРИ (ОНОВЛЕНО)

5 березня 2020 року парламент висловила недовіру генеральному прокурору Рябошапці.

- За часи незалежної України Верховна Рада тільки двічі висловлювала недовіру генеральному прокуророві – це були Віктор Пшонка та Руслан Рябошапка. При цьому Руслану Георгійовичу вистачило 6 місяців, щоби пройти той шлях, на який Віктору Павловичу знадобилось понад 3 роки, - написав у соцмережі журналіст Володимир Бойко.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram