18 квітень 2024, Четвер, 05:52

На перших етапах судової реформи в Україні планується запустити роботу ВККС, – Буроменський

5 Квітня 2021г.
Снимок экрана 2021 04 05 в 12.08.58

Перезапустити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, провести аудит системи місцевих судів, створити інститут присяжних та інститут скарг на недотримання термінів розгляду справ — все це планується зробити у межах судової реформи, яку збираються запустити вже цього року.

Про це повідомляє Резонанс 5 квітня із посиланням на телеканал "Дом".

Судову реформу ініціював президент Володимир Зеленський. Вона покликана, в тому числі, вирішити проблему нестачі суддів, через яку 30 тис. справ роками чекають свого розгляду, а також підвищити довіру до системи.

На думку президента Володимира Зеленського, ця реформа повинна стати ефективною.

"Ми налаштовані розірвати це замкнене коло... Систему повинні заповнити професійні та порядні судді, які зможуть змінити стійке негативне ставлення людей до цієї професії і відновити довіру українців до судової гілки влади", — сказав глава держави.

Дефіцит суддів в Україні дуже великий, наголошує заступник голови комісії з питань правової реформи при президентові України Михайло Буроменський.

"Фактично у нас кількість суддів на 100 тис. населення вдвічі менша, ніж у європейських державах. Тому система не справляється з тим потоком справ, з яким люди приходять до судів", — говорить він.

На перших етапах реформи планується запустити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів — органу, відповідального за професійний відбір кадрів.

"Без цієї комісії ми не можемо заповнити вакантні посади, без цієї комісії не може бути продовжено кваліфікаційне оцінювання суддів, зокрема, і на предмет їх благонадійності... Тому ми стоїмо, ми не рухаємося", — відзначає керівниця Верховного Суду Валентина Данішевська.

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект "Про порядок формування і функції Вищої кваліфікаційної комісії суддів". На черзі — оновлення Закону "Про Вищу раду правосуддя".

"Довіра до судів — це, зокрема, і довіра до всієї влади, до всієї державі. Ми повинні дбати про це разом. Я задоволена тим, що у нас така широка дискусія. Всі гілки влади спілкувалися, висловлювали свої плани, і була напрацьована стратегія розвитку, хочу наголосити — розвитку — судової системи", — додала керівниця Верховного Суду.

Реформа передбачає і тотальний аудит системи місцевих судів: планують переглянути всю мережу судових установ з урахуванням навантаження на суддів. Також будуть створені інститут присяжних та інститут скарг на недотримання термінів розгляду справ з компенсацією за порушення. Але головним вектором реформи залишається боротьба з корупцією і свідомо несправедливими рішеннями.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram