12 квітень 2024, П'ятниця, 12:35

Стартувала програма “Кіберзахисники”: ветеранів АТО / ООС навчатимуть кібербезпеки

21 Квітня 2021г.
Снимок экрана 2021 04 21 в 15.44.55

Стартувала програма «Кіберзахисники»: українські ветерани АТО / ООС пройдуть перепідготовку за програмою професійного розвитку у сфері кібербезпеки

CRDF Global (Фонд цивільних досліджень та розвитку США) запустив програму професійного розвитку та реінтеграції ветеранів АТО / ООС в сфері кібербезпеки в Україні «Кіберзахисники». Програма «Кіберзахисники» є частиною ініціативи Державного департаменту США з усунення кіберзагроз в Україні, передає Резонанс 21 квітня.

Програма надає українським ветеранам та ветеранкам безкоштовну можливість професійного навчання в сфері кібербезпеки з метою допомоги їм у працевлаштуванні в державному та приватному секторах. «Кіберзахисники» складається з двох компонентів: навчання технічним навичкам із кібербезпеки та сприяння реінтеграції ветеранів. Технічна складова включає курс викладачів Національного технічного університету України (Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського), а також провідних українських та міжнародних експертів. За частину, присвячену питанню соціальної адаптації та реінтеграції, відповідають фахівці з Національного університету Києво-Могилянська академія; вони допоможуть ветеранам отримати технічні, аналітичні, комунікаційні та особистісні навички, необхідні для реінтеграції в суспільство та опанування нової професії. Також ветерани матимуть можливість додатково вивчити технічну та IT-термінологію англійською мовою.

Програму розроблено за сприяння Міністерства у справах ветеранів України та Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки та оборони України.

"Запуск програми "Кіберзахисники" – це розширення можливостей соціальної реінтеграції ветеранів для їх повернення до мирного життя, сказав Володимир Левчук, заступник міністра у справах ветеранів України. За його словами, мирне життя – це умовне питання, адже сучасне протистояння має гібридний характер і все більше переходить в кіберпростір. Левчук відмітив, що на сьогодні міністерство у справах ветеранів України будує дві програми, які направлені на реінтеграцію ветеранів. Перша – це система переходу військовослужбовця з військової кар’єри до цивільного життя, а друга програма – сприяння у підвищенні кваліфікації ветеранів на ринку праці та сприяння підприємницьким ініціативам ветеранів війни.

Гібридні атаки Росії змусили Україну усвідомити важливість розбудови національної системи кібербезпеки, про це на пресконференції з нагоди старту програми, -  сказала Наталія Ткачук, керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України. За її словами дії РФ змусили Україну усвідомити важливість розбудови національної системи кібербезпеки задля протистояння ворогу, в цьому напрямку було вже зроблено не мало.

"Посилили спроможності основних суб’єктів забезпечення кібербезпеки, була створена низка ситуаційних центрів задля забезпечення кібербезпеки, було покращено систему координації, сформовано відповідне правове поле у сфері кібербезпеки. Сьогодні досвід України у сфері кібербезпеки є неоціненним, але він не буде працювати якщо бракує основного кадрового ресурсу", – зауважила  Ткачук.

Після завершення курсу учасники отримають визнаний державою сертифікат у галузі кібербезпеки, а також сертифікат CISCO Academy. Це дозволить їм претендувати на затребувані та високооплачувані посади, такі як аналітик із кібербезпеки, фахівець з комп’ютерної криміналістики, фахівець з реверс-інжинірингу та адміністратор із мережевої безпеки. Крім того, програма забезпечуватиме подальшу підтримку випускників – ветеранів АТО/ООС у працевлаштуванні як у державному секторі, так і у приватних компаніях.

«Цей проєкт є першою ініціативою CRDF Global, яка спрямована на професійну перепідготовку ветеранів та залучення їх до сфери кібербезпеки. Наша мета – дати їм можливість змінити кар’єру, не змінюючи свого справжнього покликання – захищати країну від зовнішніх загроз; цього разу від тих, що існують у цифровому просторі», – сказав Дункан Томсон, регіональний директор CRDF Global в Європі та Євразії.

Про програму CRDF Global з покращення безпеки у кіберпросторі

Усвідомлюючи ризики, викликані взаємопов’язаністю між процесами у цифровому світі, у 2019 році CRDF Global запустив програму з покращення безпеки у кіберпросторі в Україні, Молдові та Західних Балканах, спрямовану на запобігання кібератакам шляхом створення надійної кіберінфраструктури та професійного розвитку спеціалістів із кібербезпеки. Ця програма підтримується Управлінням з координації надання допомоги США країнам Європи та Євразії Державного департаменту США.

Про CRDF Global

Заснована в 1995 році, CRDF Global (Фонд цивільних досліджень та розвитку США) є незалежною некомерційною організацією, яка впроваджує безпеку та стабільність в межах міжнародні місії розвитку та глобальної допомоги. CRDF Global є надійним партнером України вже понад 25 років, надаючи технічну допомогу, логістичну підтримку, навчальні програми та програми стратегічного розвитку у галузях кібербезпеки, нерозповсюдження та захисту від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних речовин, глобальної охорони здоров’я, стратегічного управління торгівлею, вищої освіти, міжнародних професійних обмінів тощо. Штаб-квартира організації знаходиться в Арлінгтоні, штат Вірджинія, США. Регіональні центри розташовані в Аммані, Йорданія та Києві.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram