28 лютий 2024, Середа, 17:54

У Зеленського презентували Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України

20 Квітня 2021г.
Img 5638

Консультативна рада з питань забезпечення прав і свобод захисників України займатиметься моніторингом додержання прав і свобод учасників Революції гідності, ветеранів Антитерористичної операції, військовослужбовців, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також волонтерів і правозахисників.

Про це 20 квітня заявила радник заступника керівника Офісу Президента України, голова цієї Консультативної ради Альона Вербицька під час презентації новоствореного органу в Офісі Президента, передає Резонанс із посиланням на Укрінформ.

"Питання, які до нас доходитимуть, розбиваємо умовно на чотири блоки. Перший блок, це будуть кримінальні провадження, що перебувають на стадії досудового розслідування. Другий блок проблемних питань, які можуть надходили до ради, це кримінальні провадження, що перебувають на стадії підготовки провадження до судового розгляду. Третій блок – кримінальні справи, по яких уже ухвалені вироки й людина відбуває покарання. Це якраз той блок, де історія про пораду про помилування, амністію, умовно-дострокове звільнення. І четвертий блок — це факти порушення прав захисників України, які знаходиться за межами кримінальних проваджень, тобто порушення прав людини під час проходження служби, десь порушення статуту ЗСУ та всі інші моменти, з якими можуть зіштовхуватися наші захисники", - сказала Вербицька.

За її словами, Консультативна рада вноситиме пропозиції щодо захисту порушених прав згаданих осіб, помилування, забезпечення справедливого правосуддя та застосування амністії. Крім того, цей орган працюватиме над удосконаленням законодавства у сфері забезпечення прав і основоположних свобод осіб, які захищали Україну.

Очільниця Консультативної ради також нагадала, що глава держав взяв під особистий контроль питання небойових втрат та розслідування загибелі військовослужбовців за підозрілих обставин, а таких, за її даними, вже близько трьох десятків.

НЕБОЙОВІ ВТРАТИ. ЯК ЇХ МІНІМІЗУВАТИ

Вербицька також розповіла, що проблеми у розслідуванні кримінальних правопорушень за фактами небойових втрат військовослужбовців у зоні ООС були розглянуті під час наради у Краматорську, проведеної під головуванням заступника Генерального прокурора Максима Якубовського за участі керівників Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, Національної поліції в Донецькій та Луганській областях, теруправління Державного бюро розслідувань Краматорську. А також правозахисників та родин загиблих захисників України.

У новоствореному органі працюватимуть голова, двоє заступників голови, секретар та інші члени, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Очолила його радник заступника керівника Офісу Президента України Альона Вербицька. Заступниками голови Консультативної ради призначені народні депутати Ігор Герасименко та Єгор Чернєв. Секретарем Ради став радник керівника Офісу Президента Андрій Ляхович.

"До складу увійшла велика кількість фахівців, людей, які достеменно розуміються на своїй діяльності та багато років присвятили їй. Зокрема, із нами виконавчий директор громадської спілки «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Олександр Павліченко, відомий фаховий адвокат Ігор Фомін", - зазначила Вербицька.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram