14 квітень 2024, Неділя, 04:10

ВРП оголосила дисциплінарне стягнення для судді ВАКС, який дозволив привід Вовка

18 Березня 2021г.
Dsc 0946 2

Вища рада правосуддя оголосила дисциплінарне стягнення судді Вищого антикорупційного суду, який дозволив примусовий привід голови ОАСК Павла Вовка.

Про це повідомляє пресслужба Вищої ради правосуддя, передає Резонанс 18 березня із посиланням на Суспільне

"17 березня 2021 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу стосовно судді Вищого антикорупційного суду Андрія Біцюка. За результатами розгляду справи Дисциплінарна палата вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження" – розповіли представники ВРП.

Перша Дисциплінарна палата ВРП відкрила дисциплінарне провадження стосовно судді Андрія Біцюка за п’ятьма ймовірними обставинами порушення, однак за результатами розгляду справи дійшла висновку про порушення суддею норм чинного законодавства за одним окремим фактом.

В одній з своїх ухвал суддя Біцюк вказав, що у кримінальному провадженні складено та підписано повідомлення про підозру певним особам, проте, на думку ВРП, цей висновок не відповідає матеріалам клопотання. Також Біцюк вказав, що слідчий суддя у питанні про продовження строків досудового розслідування, як зазначається, "не зобов’язаний вирішувати питання про належне вручення повідомлення про підозру". Таке посилання суддя зробив через невиконання вимог процесуального законодавства.

Палата вирішила, що такі дії Біцюка свідчать про порушення права осіб на справедливий суд, гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, допущених ним через грубу недбалість.

Рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя може бути переглянуте Вищою радою правосуддя у встановленому законом порядку.

Як нагадує Резонанс, нещодавно у своєму Telegram-каналі ексзаступник голови СБУ Дмитро Нескоромний заявив, що оприлюднені розмови нібито його та голови ОАСК Павла Вовка - "дуже слабкий монтаж".

"У службі немає людей настільки наївних, щоб публічно обговорювати подібні речі. І вже тим більше в разі, коли я знав про прослуховування, оскільки її встановлювала СБУ спільно з НАБУ. Прослушка ОАСК - це спочатку була спільна операція, яка проводилася з відома президента Порошенко, але потім в певний момент в НАБУ вирішили, що їм дані записи потрібніше і самі легалізували їх через Горбатюка. Тепер вони перемонтують плівки як хочеться, зливають своїм ЗМІ в потрібний момент потрібні шматки, і подають у вигляді сенсацій. в даному випадку зрозуміло, чому витягли цей епізод - потрібно терміново додатково демонізувати суд напередодні розгляду в парламенті закону про позбавлення ОАСК частини повноважень", - вважає Нескоромний.

ПІСЛЯ ІНТЕРВ‘Ю РЕЗОНАНСУ БУРМИЧА – НЕСКОРОМНИЙ ЗАПИСАВ ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram