12 квітень 2024, П'ятниця, 15:26

ВРП та ЦПК традиційно розійшлись у трактуванні висновку Венеційки

12 Жовтня 2020г.
1005312 News

Венеційська комісія в цілому схвально оцінила законопроєкт №3711, що був внесений до парламенту у червні 2020 року Президентом України як невідкладний.

Про це пише Резонанс 12 жовтня із посиланням на сайт Вищої ради правосуддя.

З огляду на критичну ситуацію щодо кадрового забезпечення, яка склалась у судовій системі України, та необхідність негайного її вирішення, Вища рада правосуддя з натхненням сприймає позитивний висновок Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) щодо ухвалення законопроєкту №3711.

Законопроєкт №3711 – це наразі єдиний дієвий механізм, що покликаний запустити Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та вирішити проблему дефіциту суддівських кадрів в судах першої та апеляційної інстанції - розпочати процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів та вирішити інші питання суддівської кар’єри.

Венеційська комісія зазначає, що будь-яке реформування у сфері судочинства має супроводжуватись виваженими рішеннями та комплексним підходом, бути узгодженим з чіткою та послідовною законодавчою базою.

Комісія, оцінивши законопроєкт №3711 на відповідність європейським стандартам та цінностям, підтвердила право української держави на успішне майбутнє судової системи, а отже і майбутнє країни.

Нагадаємо, що законопроєкт №3711 схвалили також Вища рада правосуддя, Рада суддів України, Верховний Суд та Комітет з питань правової політики Верховної Ради України.

Офіційний текст Висновку Венеційської комісії:

У свою чергу у центрі протидії корупції назвали інформацію ВРП маніпуляцієй, "адже Венеційка насправді наголосила, що проєкт №3711 треба істотно доопрацювати".

- Венеційська комісія констатує, що проєкт №3711 не є комплексною реформою і наголошує на необхідності якнайшвидше забезпечити доброчесний склад Вищої ради правосуддя. Однак у проєкті №3711 про це – жодного слова, - твердять у ЦПК. - Ключовий посил цього висновку Венеційської комісії такий: Україні потрібна доброчесна судова влада, а проєкт Зеленського цього не гарантує.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.

ОДИН МАЛЕНЬКИЙ СУПЕРСУД: ЩО НЕ ТАК ІЗ РЕФОРМОЮ СААКАШВІЛІ?