
Вища рада правосуддя 30 жовтня 2018 року розглянула питання про затвердження порядку проведення конкурсу для призначення на посади співробітників Служби судової охорони. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.
Доповідач — голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк повідомив, що, відповідно до статті 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України від 12 липня 2018 року № 2509-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд»), підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони.
Згідно з частинами першою, другою статті 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.
Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.
Частиною другою статті 163 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що призначення на посади співробітників Служби судової охорони (крім призначення на рівнозначні або нижчі посади) здійснюється виключно за результатами конкурсу, що проводиться Державною судовою адміністрацією України в порядку, визначеному Вищою радою правосуддя.
Заслухавши Голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, керуючись статтею 163 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя ухвалила затвердити Порядок проведення конкурсу для призначення на посади співробітників Служби судової охорони (з техніко-юридичними правками).
Нагадаємо, питання особистої безпеки суддів та фінансової незалежності судової влади у блозі для Резонансу висвітлив 29 жовтня голова профільного підкомітету з питань правового статусу ВРП, ВККСУ Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Роман Романюк.