26 квітень 2024, П'ятниця, 07:16

ВРП затвердила порядок проведення конкурсу до Служби судової охорони

30 Жовтня 2018г.
Dsc 8712

Вища рада правосуддя 30 жовтня 2018 року розглянула питання про затвердження порядку проведення конкурсу для призначення на посади співробітників Служби судової охорони. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Судово-юридичну газету.

Доповідач — голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк повідомив, що, відповідно до статті 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (в редакції Закону України від 12 липня 2018 року № 2509-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд»), підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконання функцій щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення у суді безпеки учасників судового процесу здійснює Служба судової охорони.

Згідно з частинами першою, другою статті 161 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах.

Служба судової охорони підзвітна Вищій раді правосуддя та підконтрольна Державній судовій адміністрації України.

Частиною другою статті 163 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що призначення на посади співробітників Служби судової охорони (крім призначення на рівнозначні або нижчі посади) здійснюється виключно за результатами конкурсу, що проводиться Державною судовою адміністрацією України в порядку, визначеному Вищою радою правосуддя.

Заслухавши Голову Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, керуючись статтею 163 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», статтями 3, 30 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя ухвалила затвердити Порядок проведення конкурсу для призначення на посади співробітників Служби судової охорони (з техніко-юридичними правками).

Нагадаємо, питання особистої безпеки суддів та фінансової незалежності судової влади у блозі для Резонансу висвітлив 29 жовтня голова профільного підкомітету з питань правового статусу ВРП, ВККСУ Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Роман Романюк.

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ СУДДІВ