29 березень 2024, П'ятниця, 10:00

За незалежність судової влади слід боротися, – Смирнов

1 Березня 2021г.
Снимок экрана 2021 03 01 в 12.28.35

"Питаннями судової реформи ми починаємо свій день, і свій день закінчуємо. Це та реформа, яка почалась 30 років тому, і до сих пір триває. Реформа, яка не має ані початку, ані кінця. Ми - за реформу заради результату. Ми - проти реформи заради реформ, заради зміни назв. Ми - за якісні, комплексні, інституційні зміни", - заявив 1 березня заступник керівника Офісу Президента України Андрій Смирнов на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Розвиток правосуддя", - передає Резонанс.

Він зазначив про готовність "до діалогу з усіма партнерами" за умови, що "розуміння судової реформи має бути, хоч приблизно, однаковим у всіх сторін цього процесу".

За його словами, наразі "кожне більш-менш резонансне рішення суду закінчується ходою або акціями біля Офісу Президента". " Ми і до цього ставимось нормально. Таке життя, така комунікація з суспільством", - зауважив Смирнов, і закликав суддів пояснювати мотиви ухвалення рішень "через доступні джерела інформації".

ЯК НАВЕСТИ ЛАД У СУДОВІЙ СИСТЕМІ?!

"Судовий процес у розумінні громадянина, який не звертається до суду, не є учасником судового процесу - це видовище. Де людина на рівні емоцій сприймає результат у вигляді рішення суду. Подобається чи ні. У цивілізованій країні рішення суду поважають. У нашій країні, на жаль, ні. І це велика проблема - проблема номер один", - акцентував заступник керівника ОПУ.

Другою проблемою Смирнов назвав відсутність в Україні єдиної правозастосовчої практики."Будь-який процесуальний документ має 150 тис способів прийняття різних варіацій судових рішень", - наголосив правник. Він додав, що "в країні, де 30 років ґвалтується законодавство, правової визначеності немає. І на цьому треба робити акцент законотворцю - Верховній Раді України".

Також Смирнов вказав на відсутність чітких правил гри для суспільства і для суддів. "Від такої ситуації страждають буквально усі - громадянин, який ображений рішенням суду, сторона процесу, яка ображена тим, що не виграла цей спір, активісти, які вважають, що ВРП мусить прийняти певне дисциплінарне стягнення", - зауважив юрист.

Крім цього заступник глави ОПУ підкреслив: "За незалежність судової влади слід боротися. Але ця незалежність має бути і від влади, і від правоохоронних органів, і від бізнесу, і від громадських активістів. Залежність має бути лише від одного - здорового глузду".

БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЙНИМИ РИЗИКАМИ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ НЕОБХІДНО ПОСИЛЮВАТИ, АЛЕ НЕ ШЛЯХОМ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕДУР, ЯКІ ПОРУШУЮТЬ ГАРАНТІЇ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СУДДІВ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram