За порушення дітьми правил карантину відповідальність понесли батьки - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

12 июль 2020, Воскресенье, 21:24

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

За порушення дітьми правил карантину відповідальність понесли батьки

30 апреля 2020г.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS- CoV-2» зі змінами та доповненнями, на усій території України з 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року встановлено карантин.

Про це повідомляє Резонанс 30 квітня посилаючись на прес-центр Судової влади України.

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 Постанови, заборонено до 24 квітня, зокрема, перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, інших осіб відповідно до закону або повнолітніх родичів дитини.

Тим не менше, у період дії карантинних обмежень співробітники Новокаховського відділу поліції зафіксували факти порушення зазначеної заборони у зв’язку з ухиленням від виконання батьківського обов’язку батьків, чиї неповнолітні діти віком від 6 до 13 років перебували на дитячих майданчиках, а 1 дитина – на недобудованій будівлі, без супроводу дорослих.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства», на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних, історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до закону.

Новокаховський міський суд Херсонської області у квітні 2020 року розглянув 5 справ про притягнення до адміністративної відповідальності батьків відповідно до частини першої статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За результатами розгляду правопорушників визнано винними в ухиленні від виконання батьківських обов’язків та накладено стягнення у виді попередження, а також стягнуто з кожного судовий збір на користь держави.