30 травень 2024, Четвер, 02:32

За викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького судитимуть ще двох обвинувачених (оновлено)

15 Лютого 2021г.
89519482 1524202184402083 2208162602360504320 N

До Бориспільського міськрайонного суду Київської області скеровано обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, яким інкриміновано створення злочинної організації, умисне вбивство, катування, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 та ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України). Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося «in absentiа», тобто за відсутності підозрюваних, які переховуються від органів слідства.

Про це повідомляє Резонанс 15 лютого із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Встановлено, що вказані особи за попередньою змовою 21 січня 2014 року незаконно викрали з приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, катували їх та вбили Юрія Вербицького

Підозрюваним обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ДВОЄ УЧАСНИКІВ ЗЛОЧИННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ, ПРИЧЕТНОЇ ДО ВИКРАДЕННЯ ТА КАТУВАННЯ ІГОРЯ ЛУЦЕНКА, А ТАКОЖ ВБИВСТВА ЮРІЯ ВЕРБИЦЬКОГО – ПОСТАНУТЬ ПЕРЕД СУДОМ

Як писав Резонанс, в січні Офісом Генерального прокурора скеровано до Бориспільського міськрайонного суду Київської області обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, причетної до викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Їм інкриміновано створення злочинної організації, умисне вбивства, катування, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 та ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України).

"Це двоє інших фігурантів кримінального провадження", - пояснили у коментарі Резонансу 15 лютого у департаменту з розслідування "справ Майдану" Офісу Генпрокурора.

За словами співрозмовника, фігуранти, обвинувальні акти щодо яких направлено до суду у січні 2021 року - наразі знаходяться під вартою.

- А ці двоє звинувачених - у міжнародному розшуку, по них було спеціальне досудове розслідування. 12 лютого ми скерували до суду обвинувальний акт, де просимо про спеціальну судову процедуру (так звану "заочку"), - розповіли в Офісі Генпрокурора.

Як підкреслили у ДБР, до суду направлено перший обвинувальний акт у «справі Майдану» за наслідками спеціального (заочного) досудового розслідування.

"Надання судом правової оцінки діям обвинувачених за їх відсутності за процедурою спеціального судового провадження забезпечить реалізацію невідворотності відповідальності за вчинення злочинів, спрямованих на перешкоджання проведенню акцій протесту у 2013-2014 роках", - наголосили у Бюро.

Як раніше заявив у коментарі Резонансу Ігор Луценко: "Попри те, що в суді нині опинилися рядові виконавці злочину, а не організатори - це все ж слід вважати великим успіхом слідства у справах Майдану. Підкреслю, що ці два обвинувачених - це вже заслуга нинішньої влади. Українська Феміда квола, але все ж подібні прецеденти руйнують міф про повну безкарність".

Також Луценко побажав слідству "не зупинятися на досягнутому і врешті-решт арештувати та судити замовників вбивства Вербицького".

Нагадаємо, за вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності притягнуто загалом 15 осіб, стосовно 4 осіб справи розглядаються судами, інших оголошено в розшук.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram