» Двоє учасників злочинної організації, причетної до викрадення та катування Ігоря Луценка, а також вбивства Юрія Вербицького – постануть перед судом

27 листопад 2022, Неділя, 00:45

Двоє учасників злочинної організації, причетної до викрадення та катування Ігоря Луценка, а також вбивства Юрія Вербицького – постануть перед судом

6 Січня 2021г.
1-10

Офісом Генерального прокурора скеровано до Бориспільського міськрайонного суду Київської області обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, причетної до викрадення Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Їм інкриміновано створення злочинної організації, умисне вбивства, катування, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів (ч. 1 ст. 255, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 127 та ч. 3 ст. 146, ст. 340 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 6 січня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказані особи за попередньою змовою 21 січня 2014 року незаконно викрали з приміщення Олександрівської клінічної лікарні міста Києва учасників акцій протесту Ігора Луценка та Юрія Вербицького, катували їх та вбили Юрія Вербицького.

Щодо підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У прокуратурі нагадали, що за вчинення цих злочинів до кримінальної відповідальності вже притягнуто 15 осіб, стосовно двох з них справи розглядаються судами; 11 осіб оголошено в розшук, щодо двох - завершено так зване «заочне» спеціальне досудове розслідування (іn аbsеntiа).

"Попри те, що в суді нині опинилися рядові виконавці злочину, а не організатори - це все ж слід вважати великим успіхом слідства у справах Майдану, - заявив у коментарі Резонансу 6 січня Ігор Луценко. -

Підкреслю, що ці два обвинувачених - це вже заслуга нинішньої влади.

Українська феміда квола, але все ж подібні прецеденти руйнують міф про повну безкарність".

Також Луценко побажав слідству "не зупинятися на досягнутому і врешті-решт арешувати та судити замовників вбивства Вербицького".

Як писав Резонанс, торік стало відомо про затримання одного з фігурантів у справі про викрадення та катування активістів Майдану Ігоря Луценка та вбивстві Юрія Вербицького.

Слідством було встановлено, що мешканець міста Біла Церква Київської області увійшов до злочинної групи із 9 «тітушок», організованої для викрадення та залякування активних учасників Євромайдану та незаконного перешкоджання мирним акціям протесту.

21 січня 2014 року близько 4:00 підозрюваний у складі цієї групи викрав із Олександрівської клінічної лікарні м. Києва активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Після цього потерпілі зазнали катувань, а Юрій Вербицький внаслідок травм та переохолодження помер.

27 лютого 2020 року зловмиснику було повідомлено про підозру в участі в злочинній організації (ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України) та незаконному позбавленні волі і викраденні людини (ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України). У зв'язку з тим, що він не з‘явився на виклик, було отримано дозвіл слідчого судді його на затримання.

ЕКСКЕРІВНИКА ДП КОВАЛІВСЬКИЙ СПИРТЗАВОД ЗАТРИМАНО ЗА ПІДОЗРОЮ У ВБИВСТВІ ПІД ЧАС МАЙДАНУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram