05 жовтень 2024, Субота, 22:24

Заступник міністра юстиції висловився проти обмеження мандату приватних виконавців

14 Травня 2020г.
Заступник міністра юстиції висловився проти обмеження  мандату приватних виконавців

«Що стосується держпідприємств, то на мій погляд, це абсолютно політичне рішення, що приватні виконавці не можуть виконувати рішення проти державних підприємств», — зазначив Іван Ліщина.

Про це повідомляє Резонанс 14 травня із посиланням на Судово-юридичну газету.

Заступник міністра юстиції, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина вважає політичним рішення щодо обмеження права приватних виконавців виконувати судові рішення проти державних підприємств. Таку думку він висловив під час онлайн-зустрічі 13 травня, організованої Американською торгівельною палатою в Україні, передає прес-служба Асоціації приватних виконавців України.

«Що стосується держпідприємств, то на мій погляд, це абсолютно політичне рішення, що приватні виконавці не можуть виконувати рішення проти державних підприємств. Я взагалі не бачу в цьому проблеми, чому не можна в цій частині прирівняти повноваження приватних виконавців до державних. Більш того, як мені відомо, в деяких країнах, приміром, в Болгарії приватні виконавці виконують рішення проти держави. А в деяких країнах як в Польщі, просто немає державних виконавців, тому проти держпідприємств виконують рішення саме приватні виконавці», — сказав Іван Ліщина.

Також він розповів, що в планах Мін’юсту є імплементація ідеї щодо виведення виконавців з системи виконання рішень проти держави.

«Виконавець не може примушувати державу виконувати рішення, бо він сам є частиною держави. Держава, кожен орган має виконувати рішення ЄСПЛ самостійно – кожне рішення автоматично становиться на відповідну програму казначейства і автоматичному режимі списуються гроші на користь кредитора», — зазначив Ліщина.

Зазначимо, що Мін’юст нещодавно презентував законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів», яким не передбачено розширення права приватних виконавців щодо виконання судових рішень проти державних підприємств та стягнень на користь держави.