» Завершено слідство у справі “бучанських квартир” Нацгвардії

07 грудень 2022, Середа, 23:12

Завершено слідство у справі “бучанських квартир” Нацгвардії

28 Липня 2020г.
630_360_1516977243-6181

Прокурорами САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування у справі закупівлі квартир для військовослужбовців Національної гвардії України про обвинувачення 5 осіб – учасників злочинної схеми, серед яких організатор схеми – бенефіціарний власник низки приватних компаній, начальник фінансового відділу управління розквартирування і капітального будівництва логістики та начальник управління розквартирування і капітального будівництва логістики ГУ Нацгвардії, директор приватного товариства – переможця тендеру та адвокат – представник цього товариства.

Про це повідомляє Резонанс 28 липня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Так, відповідно до матеріалів кримінального провадження представники комерційного підприємства у змові з членами тендерного комітету Національної гвардії України уклали договір купівлі - продажу квартир в м. Буча. Попри те, що у документах зазначалося, що квартири готові до заселення родин військовослужбовців, з’ясувалося, що будинок взагалі не підключено до комунікаційних мереж. Представники ж Нацгвардії цього не побачили.

Збитки від такої сумнівної купівлі квартир військовослужбовцям становлять понад 17 млн гривень.

Наразі учасникам злочинної схеми інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.28 ч.2 ст.366 КК України. Відповідно до інкримінованих підозрюваним статей їм загрожує покарання до 12 років позбавлення волі.

Наразі 3 особам надано можливість ознайомитися з матеріалами досудового розслідування. Ще двоє учасників злочинної схеми переховуються від НАБУ, у зв'язку з чим їх оголошено в розшук.

Разом з тим наголошуємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.