14 квітень 2024, Неділя, 09:36

Ексдепутата АРК Ганиша, у якого прокурори вимагали хабар від імені Холодницького, суд звільнив від покарання

27 Жовтня 2020г.
Screenshot 120 300x270

Суд Житомира звільнив від відбування покарання колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, якого було засуджено за державну зраду.

Як пише Резонанс 27 жовтня, про це кореспондента УНІАН повідомило джерело у прокуратури АР Крим.

За словами співрозмовника, у відомстві випадково дізналися, що у вересні цього року Богунський райсуд Житомира звільнив від відбування покарання Ганиша, який був депутатом Верховної Ради Криму станом на 2014 рік.

У 2018 році Ганиша було засуджено до 12 років позбавлення волі за державну зраду, оскільки він під час голосування у кримському парламенті сприяв анексії Росією Криму.

Однак виявилося, що у вересні поточного року Богунський райсуд Житомира на підставі довідки від лікаря із районної лікарні звільнив Ганиша від відбування покарання нібито за станом здоров’я.

Як зазначив співрозмовник УНІАН, суд виніс незаконне рішення, оскільки приймати рішення щодо того, чи може засуджена особа бути звільненою від відбування покарання, може лише спеціальна комісія у складі лікарів, як це регламентує Кримінальний виконавчий кодекс, а не лікар районної лікарні.

Прокуратура Житомирської області подала апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду на рішення суду першої інстанції щодо звільнення Ганиша.

Також співрозмовник повідомив, що про це рішення суду у відомстві дізнались так: до Дніпровського районного суду, який виніс вирок Ганишу, надійшла інформація з житомирського суду щодо звільнення Ганиша від відбування покарання, і після цього про цю ухвалу дізналися у прокуратурі Криму.

Нагадаємо, правоохоронці затримали Василя Ганиша 28 квітня 2015 року на виїзді з Криму. Прокуратура звинуватила його у сприянні підривній діяльності Росії на території Криму і вчиненні держзради.

Ганиш називав обвинувачення необґрунтованими і заявляв, що був єдиним депутатом, який проголосував проти проведення "референдуму про приєднання Криму до Росії" й не голосував за так звану "Конституцію Криму".

14 січня 2016 року Дніпровський райсуд Києва відправив Ганиша під домашній арешт. 19 листопада 2018 року Дніпровський райсуд Києва засудив Ганиша до 12 років позбавлення волі за обвинуваченням у держзраді.

1 липня 2020 року у прокуратурі АРК заявили, що правоохоронці затримали Ганиша і помістили у СІЗО. На момент набрання вироком суду законної сили засуджений не перебував під вартою та безпідставно продовжував залишатися на волі, пояснили у прокуратурі.

ПЕЧЕРСЬКИЙ СУД ЗААРЕШТУВАВ КРИМСЬКИХ ЕКС-ПРОКУРОРІВ ЗА ПІДОЗРОЮ У ВИМАГАННІ

Як писав Резонанс у липні 2016 року, співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою затримали у Києві та Бахмуті двох прокурорів, які вимагали гроші у підозрюваного у державній зраді кримського екс-депутата Василя Ганиша.

За інформацією прес-центру відомства, "правоохоронці задокументували, що процесуальні керівники справи вимагали в екс-депутата 45 тисяч доларів США за зміну статті обвинувачення на менш тяжку. Під час "торгів" сума зменшилася до п’ятнадцяти тисяч американських доларів.

Обом працівникам прокуратури АР Крим оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу".

Як повідомив Центру журналістських розслідувань прокурор АРК, обидва затримані - "і Хальзев, і Букрій звільнилися з прокуратури АРК кілька місяців тому. Сергій Хальзев звільнився з органів прокуратури 19 лютого 2016 року з особистих мотивів. Вадим Букрій - 14 березня цього року, з переведенням до прокуратури Донецької області".

Прокурор АРК тоді висловив упевненість, що на судове слідство у "справі Ганиша" ці затримання жодним чином не вплинуть.

На той час керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький у свою чергу розповів журналістам Громадського, що його телефон прослуховувався в рамках розслідування про хабар у справі екс-депутата Верховної ради Криму Василя Ганиша, якого звинувачують у державній зраді.

Холодницький твердить, що процесуальний керівник у справі Ганиша прикривався його ім’ям, коли вимагав хабар у екс-депутата ВР Криму за зміну підозри із «державної зради» на іншу статтю.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.