21 январь 2019, Понедельник, 13:45

взятка декларация ДТП в Харькове Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

АМКУ оштрафував три компанії на підставі розслідування НАБУ щодо «Укрпошти»

23 апреля 2018г.

Антимонопольний комітет України виписав більше 6 мільйонів гривень штрафу компаніям, що брали участь у торгах іх закупівлі автомобільних покришок для "Укрпошти", за антиконкурентну змова. Відповідне рішення АМКУ ухвалив 16 квітня на підставі матеріалів, наданих Національним антикорупційним бюро, - повідомляє Дзеркало тижня.

Оштрафованим компаніям також заборонили впродовж трьох років брати участь у торгах щодо закупівлі товарів, послуг або робіт за рахунок державних коштів.

Як вдалося з'ясувати детективам НАБУ, у 2015 і 2016 роках ПАТ "Укрпошта" організувало торги на закупівлю автомобільних шин і гумових камер на суму, яка перевищила 20 мільйонів гривень.

"За результатами торгів укладено договори, в яких фігурують три товариства з обмеженою відповідальністю (при цьому один з фігурантів брав участь в обох торгах). Слідство вважає, що ці закупівлі були проведені з порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції з боку учасників торгів", - пояснили в Бюро.

У листопаді 2016 року детективи НАБУ почали досудове розслідування за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. У лютому наступного року Бюро передало зібрані матеріали до Антимонопольного комітету.

АМКУ, в свою чергу, провів власне розслідування, в результаті якого факт картельної змови підтвердився, а до його учасникам застосували санкції.

ГРОЙСМАН ПОТРЕБОВАЛ ОТ НАБУ ЗАНЯТЬСЯ ЧИНОВНИКАМИ ИЗ АМКУ