Дніпропетровських поліцейських судитимуть за знущання над затриманими   - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

02 апрель 2020, Четверг, 02:25

Дніпропетровських поліцейських судитимуть за знущання над затриманими  

4 февраля 2020г.

Обвинувальний акт стосовно трьох співробітників управління патрульної поліції в Дніпропетровській обл.  скеровано до суду. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на перс-службу Державного бюро розслідувань.

Правоохоронці обвинувачуються у перевищенні службових повноважень, яке супроводжувалося насильством (ч.2 ст.365 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі полтавського територіального управління ДБР.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у квітні 2019 р. патрульні затримали та доправили до райвідділу 59-річну жінку та її 35-річного сина, інваліда 3 групи, на яких скаржилися сусіди за начебто порушення громадського порядку.

У відділі поліції правоохоронці застосували фізичну силу до жінки та її сина. Одягнувши кайданки, один із поліцейських, сів на спину чоловіку,  викручував пальці на руці та наносив удари в обличчя.

Літню жінку поставили на коліна та силою заводили її руки за спину. Коли жінка вже лежала обличчям до підлоги, патрульні кілька разів ударили її у тулуб та передпліччя. За висновком судово-медичної експертизи, потерпілі отримали легкі тілесні ушкодження.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Дніпропетровської обл. Оперативний супровід — дніпропетровське управління внутрішньої безпеки Нацполіції України.