Незрячого адвоката зі Львова звинуватили в брехні - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

22 ноябрь 2019, Пятница, 16:39

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Незрячого адвоката зі Львова звинуватили в брехні

16 июля 2019г.

Олеся Мирошниченко, для Резонансу

8 липня 2019 року Резонанс опублікував новину про незрячого адвоката зі Львова Андрія Стегніцького, побитого охоронцями підприємства Українського товариства сліпих «Об’єднання громадян», директором якого чоловіка призначили на днях.

НЕЗРЯЧОГО АДВОКАТА ЖОРСТОКО ПОБИЛИ У ЛЬВОВІ

До видання звернувся юрисконсульт підприємства Василь Галань з проханням спростувати цю інформацію.

За його словами, озвучені Стегніцьким факти – неправдиві. Зокрема, він надав лист-пояснення від комерційного директора підприємства Романа Савки.

В листі йдеться, що «від імені трудового колективу з приводу статті Стегніцького (Савка) хоче пояснити наступне: ситуація, яка відбулась на підприємстві з новопризначеним директором є водночас смішною та переходить усі розумні межі. Особисто можу сказати, що на своєму життєвому шляху кусючих директорів не зустрічав. Охоронець, який зазнав тілесних ушкоджень, виконуючи свої посадові обов’язки, не очікуючи нападу від незнайомих йому людей, старався перешкодити проникненню незнайомців на територію ПОГ “Львівське УВП УТОС”. Оскільки охоронець не був ознайомлений з постановою ЦП про призначення Стегницького А. М. Директором підприємства, він діяв в рамках чинного законодавства та своїх посадових інструкцій. Охоронець перегородив шлях, зазнав укусу у ліве плече від Стегницького А. М. Внаслідок чого у нього була виявлена посттравматична ерітема. На що є висновок КНП “Клінічна лікарня швидкої допомоги м. Льввів".

Також в спростуванні йдеться, що «опісля Стегницький А. М. з невідомими людьми потрапив у адміністративний корпус, де він намагався зірвати замки на дверях бухгалтерії, однак не зміг цього зробити. Щодо його правого ока, яке ніби-то пошкодили, то його око постійно є таким внаслідок його захворювання, і це видно на фотографіях кількарічної давності. Більше того, Стегніцький не має жодних доказів про його, ніби-то, побиття. Насправді Стегніцького ніхто ніколи навіть пальцем не чіпав. Так само неправда і те, що на підприємстві зарплата від 46 до 200 гривень — це взагалі нонсенс. Крім цього, Стегніцький не може знати, скільки коштів підприємство отримує від оренди і куди їх витрачає: насправді всі кошти йдуть на сплату комунальних платежів та заробітну плату, ніяких неврахованих коштів немає. Щодо розміру орендної плати, ми були б раді підняти орендну плату та працюємо над цим, аналізуючи відповідний ринок. Поки що приміщення, які ми здаємо в оренду є в неналежному стані, тому більше платити за такі приміщення ніхто з орендарів не готовий — це питання неодноразово обговорювалося. Загалом, все описане Стегніцьким — це лише його вигадки, нічим не обґрунтовані, метою яких є очорнити колектив».

Зі свого боку, адвокат Андрій Стегніцький погодився прокоментувати Резонансу озвучені колективом звинувачення.

Так, за його словами, у травні фонд заробітніх плат виріс у два рази, але для осіб, в яких була зарплата в 46 гривень, нічого не змінилося. В цьому можна переконатись, наголошує він, переглянувши загальну зарплатну відомість за квітень.

- Щодо самого Василя Галаня, то наразі він не займає посаду юрисконсульта, так як був звільнений відповідним наказом, - розповідає юрист.

На відповідну посаду взяли інваліда по зору, який не є сумісником і прийнятий за основним місцем праці. Наказ надіслано Галаню як електронною поштою, так і заказним поштовим відправленням.

Стегніцький заявляє, що зацікавленість Галаня є очевидною.

- Він зареєстрував своє адвокатське бюро «Галань і Партнери» за адресою підприємства, а орендної плати не сплатив ні копійки – пояснює юрист - У цьому можна переконатись, глянувши на реєстр Національної Асоціації Адвокатів України. Оскільки він звільнений і договору оренди немає, я вимушений звернутися до Ради адвокатів про вилучення з реєстру адвокатів адреси підприємства об'єднання громадян Українського Товариства Сліпих. Якщо Галань пише, що він юрисконсульт підприємства і водночас бере участь в незаконному блокуванні підприємства, то такий вчинок свідчитиме про невиконання умов правового договору і про порушення правил адвокатської етики. Окрім того, є телефонна розмова, де той говорить, що звільниться, але зі мною працювати не буде.

Щодо фактів побиття Стегніцький надав висновок судової медекспертизи, котрий долучено до матеріалів кримінального провадження.

Він також наголосив, що відкриті й інші кримінальні провадження - щодо незаконного блокування роботи підприємства, а також незаконного заволодіння документами.