25 квітень 2024, Четвер, 08:52

Що ДБР та СБУ шукають Верховній Раді (документ)

27 Серпня 2019г.
477b6d1422f3a7b346d7e753f7762f90e12cc2c2

Як стало відомо під час брифінгу 27 серпня спікера Верховної Ради Андрія Парубія, 23 серпня під час тестування сенсорної кнопки у приміщенні Ради комп’ютерний центр заблокували 12 представників СБУ і ДБР.

Як свідчить лист слідчого другого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань, якиий оприлюднила Судово-юридична газета, центральним апаратом ДБР за оперативного супроводу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019000000001308 від 21.08.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 363 КК за фактом порушення службовими особами Апарату Верховної Ради України правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) та автоматизованих систем шляхом впровадження використання сенсорної клавіші в електронній системі підрахунку голосів картками Верховної ради України.

В межах здійснення досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні 23.08.2019 розпочато проведення слідчих дій у приміщенні Верховної Ради України, зокрема, у приміщенні центру управленні системою «Рада».

У зв’язку з виникненням обставин, які ускладнюють подальше проведення слідчої дії, прийнято рішення щодо тимчасового опечатування вищевказаного приміщення.

Руслан Стефанчук зазначив, що сам тільки зранку дізнався про знаходження у приміщенні парламенту представників ДБР і СБУ. «Про те, що говорив Андрій Парубій, я знати не можу», - зазначив Руслан Стефанчук. «У нас є побоювання, що перша сесія може бути заблокована з технічних та юридичних підстав, - поділився новообраний народний депутат. - Ми будемо голосувати у перший день роботи, так як і прописано в Регламенті».

Раніше, 23 серпня під час брифінгу щодо результатів засідання підготовчої депутатської групи глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук прокоментували введення електронного голосування у парламенті.

Що стосується сенсорної кнопки, Дмитро Разумков повідомив, що ця система не має сертифікату, а тому є питання до її відповідності новітнім викликам: «Боротьба з кнопкодавством потрібна, але треба, щоб і Рада працювала. Сенсорна кнопка, наскільки мені відомо, не передбачена регламентом ВР».

Руслан Стефанчук підкреслив, що питання ідентифікації голосування є першочерговим. Втім, для запровадження системи «Рада-4» необхідно поставити технічне завдання та виписати процедуру в регламенті парламенту. Випробування нової системи безпосередньо під час роботи Верховної Ради може завадити її нормальній діяльності.

«Ми готові поки використовувати «Раду-3», але маємо вводити запобіжники. Це кримінальна відповідальність за кнопкодавство та за прогули депутатами пленарних засідань. Тому ми плануємо внести зміни до Конституції стосовно того, що кнопкодавство і прогули є безумовною підставою для втрати депутатського мандата. Таким чином, будуть діяти паралельно два інструменти: кримінальна відповідальність та загроза втрати мандата».