Слідчий отримав 7 років позбавлення волі за хабар - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

26 январь 2020, Воскресенье, 02:15

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Слідчий отримав 7 років позбавлення волі за хабар

12 сентября 2019г.

Самарський районний суд м.Дніпро призначив 7 років позбавлення волі слідчому СУ ГУ Нацполіції в Дніпропетровській обл. Алану Карнаушенку. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

З квітня 2017 р. слідчі обласної поліції розслідували справу стосовно посадовців ТОВ "Союзенергомаш", які, за версією слідства, могли бути винними у привласненні або розтраті коштів за результатами тендерів держпідприємства "Укрінтеренерго".

Проведення досудового розслідування було доручено слідчому А.Карнаушенку. 14 серпня того ж року він приїхав на підприємство з постановою на доступ до документів підприємства.

Генерального директора не було і А.Карнаушенко почав вимагати від начальника служби економічної безпеки підприємства 15 тис. дол. за те, щоб закрити це кримінальне провадження. Згодом слідчий зменшив суму до 10 тис. дол.

Передача грошей відбулася 23 серпня в автомобілі, після чого правоохоронці затримали А.Карнаушенка. У суді він не визнав провину. Слідчий стверджував, що з начальником служби економічної безпеки розмовляв тільки про документи. Гроші ж знайшли в автомобілі його знайомого, про них А.Карнаушенко дізнався нібито тільки в момент затримання.

Водночас, суд вирішив, що є достатньо доказів, які підтверджують вину слідчого, та відкинув заяви захисту про те, що негласні слідчі дії були проведені з порушеннями, які перетворюють зйомки прихованою камерою в неприпустимі докази.