Судді Рівненського апеляційного суду поскаржились на спробу незаконного впливу - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 апрель 2020, Среда, 00:45

Судді Рівненського апеляційного суду поскаржились на спробу незаконного впливу

3 февраля 2020г.

До Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення суддів Рівненського апеляційного суду Бондаренко Надії Володимирівни, Гордійчук Світлани Олексіївни, Ковальчук Надії Миколаївни про втручання у їхню професійну діяльність.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу Державної судової адміністрації України.

Судді зазначають, що у провадженні колегії Рівненського апеляційного суду у складі головуючого Бондаренко Н.В., суддів Гордійчук С.О., Ковальчук Н.М., перебуває справа за апеляційною скаргою громадянина на рішення Рівненського міського суду від 20 вересня 2019 р. у справі за позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

В ході розгляду справи 28 січня позивач заявив відвід судді – доповідачу Бондаренко Н.В. з підстав її упередженості та відвід всім суддям Рівненського апеляційного суду через те, що суд утворений у неконституційний спосіб та є нелегітимним.

У судовому засіданні, крім позивача та представника апелянта, були присутні до 10 невстановлених осіб, які зухвало себе вели, кричали, на зауваження припинити порушення порядку не реагували, назвати своє прізвище та ім’я відмовились. Вказане підтверджується відеозаписом судового засідання у цій справі.

Під час проголошення ухвали за результатами розгляду заявлених відводів вказані особи продовжили порушувати порядок у судовому засіданні, а після її проголошення відмовились залишити залу, що унеможливило розгляд інших справ, призначених на 28 січня.

Крім того, стало відомо, що одна із вказаних осіб звернулася на "гарячу лінію" СБУ із повідомленням про вчинення суддями злочину, передбаченого ст..109 Кримінального кодексу України, – дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

За цим зверненням 28 січня внесені відповідні відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, у зв’язку з чим суддя-доповідач Бондаренко Н.В. та секретар судового засідання надавали працівникам СБУ пояснення.

Судді вважають, що вказане звернення є способом незаконного впливу на суд та тиском на членів колегії суддів з метою вирішення справи в апеляційному порядку на користь позивача.

Повідомлення до правоохоронних органів має ознаки втручання у діяльність суддів, такі дії порушують принцип незалежності здійснення правосуддя та водночас є підставою для притягнення винних осіб до відповідальності, можливість застосування якої передбачена ст.6 закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Відповідно до ст.73 закону України "Про Вищу раду правосуддя" вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. ВРП буде проведено перевірку викладених суддями фактів та ухвалено відповідне рішення.