Верховна Рада прийняла закон про викривачів корупції — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 август 2020, Вторник, 11:52

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Верховна Рада прийняла закон про викривачів корупції

17 октября 2019г.

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект про викривачів топ-корупціонерів. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні Верховної Ради, передає Резонанс.

За відповідний закон №1010 про внесення змін до закону про запобігання корупції щодо викривачів корупції проголосувало 252 депутати при мінімально необхідних 226.

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що документ було розроблено з метою визначення правового статусу викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, встановлення прав, гарантій та механізмів захисту таких осіб та прирівняних до них осіб.

Документ вносить зміни до закону про запобігання корупції стосовно забезпечення умов для розкриття інформації про корупцію, звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

Закон передбачає фінансування забезпечення прав та гарантій безпеки викривачів та виплату компенсацій викривачам. Джерелами виплат компенсацій будуть кошти, отримані від відшкодування збитків державі та від сплати штрафів викритими корупціонерами.

Раніше заступник керівника Офісу президента Руслан Рябошапка запропонував "заохочувати" осіб, які викривають топ-корупціонерів, матеріальною нагородою у розмірі 10% від суми відшкодованих державі збитків або від суми викритого хабара.

Законопроект №1010 про внесення зміни до закону про запобігання корупції щодо викривачів корупції було внесено до Верховної Ради президентом України Володимиром Зеленським 29 серпня.