Військова прокуратура розслідує закупівлю радіостанцій для Міноборони - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

06 июль 2020, Понедельник, 04:50

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Військова прокуратура розслідує закупівлю радіостанцій для Міноборони

16 июля 2019г.

Печерський районний суд Київа минулого тижня дозволив військовій прокуратурі Центрального регіону отримати від Ради національної безпеки та оборони протоколи засідань та рішення щодо формування потреби у засобах радіозв`язку іноземного виробництва, проведення їх випробувань, визначення та розрахунку їх вартості, формування ціни закупівлі радіостанцій за державним оборонним замовленням, отримання офсетних компенсацій та інше.

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на судові матеріали, передає Резонанс.

Мова йде про закупівлю радіостанцій турецького виробництва Aselsan, яку в 2017 р. українські чиновники вибрали на противагу ізраїльському виробнику Elbit Systems.

У квітні 2018 р. ЗМІ оприлюднили розслідування, в якому стверджувалося, що чиновники Міністерства оборони України організували закупівлю турецьких радіостанцій на 100 млн дол. попри те, що дані станції не пройшли випробування, а також не поміщаються в танки Т-64БВ, для яких їх і закуповували.

У матеріалах кримінального провадження йдеться про наявність 4 контрактів, укладених упродовж 2017-2018 р. між державним підприємством "Спецтехноекспорт" та Міністерством оборони України на постачання турецького обладнання. Усі угоди носять конфіденційний характер.

Також у наведених матеріалах йдеться про зацікавленість військової прокуратури зовнішньоекономічним контрактом, який був підписаний у жовтні 2017 р. між ДП "Спецтехноекспорт" та компанією Aselsan в присутності президента України Петра Порошенка та президента Турецької республіки Раджеба Таїпа Ердогана.