03 червень 2023, Субота, 01:28

Адвокати екс-нардепа Мартиненка скористались наказом Минюсту у суперечці з НАБУ

14 Грудня 2018г.
Мартыненка

Можливістю провести рецензування експертиз, проведених Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, через доручення Міністерства юстиції за рік після введення такої можливості скористалися лише адвокати екс-нардепа Миколи Мартиненка по справі НАБУ.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на публікацію видання Наші гроші.

Таким чином захист Н.Мартиненка отримав негативну рецензію на державні експертизи, що підтверджують завдання держпідприємствам "Енергоатом" та "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" збитків на 695 млн грн., йдеться у публікації.

Міністерство юстиції 8 грудня 2017 р. змінило порядок рецензування судових експертиз. Так, Мін’юст отримав можливість доручати проведення рецензування державних експертиз. До цього наказу у Мін’юсту такої можливості не було.

Директор КНІДСЕ Олександр Рувін підтвердив, що, економічні експертизи у справі Н.Мартиненка – єдині експертизи його інституту, що були прорецензовані за дорученням міністерства юстиції з часу появи наказу, тобто з грудня 2017 р.

Міністр юстиції Павло Петренко і екс-нардеп Микола Мартиненко обидва є представниками політичної партії "Народний фронт", зазначає видання. Мін’юст 11 грудня відреагував на вихід аналогічного сюжету програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

"Розповсюджена у ЗМІ інформація щодо зміни порядку рецензування судових експертиз з метою нібито нівелювання основного доказу НАБУ у справі Мартиненка є брехнею та маніпуляцією. Процес рецензування запроваджено виключно для удосконалення професійної майстерності судових експертів. Він жодним чином не підміняє собою висновок експерта, як спеціальний спосіб доказування у справі", – вказали у Мін’юсті.