14 червень 2024, П'ятниця, 13:26

Азарову оголошено про підозру в держзраді за погодження проекту “Харківських угод”

24 Березня 2021г.
изображение 2021 03 24 182520

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими ДБР повідомлено про підозру колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову у державній зраді (ч.1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 24 березня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Ексголова уряду підозрюється в тому, що, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім Президентом України, розуміючи, що Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України суперечить Конституції та Закону України «Про міжнародні договори України», вчинив дії, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

"Встановлено, що 20 квітня 2010 року, перебуваючи на території Російської Федерації, колишній Прем’єр-міністр України погодився на нав’язані представником іноземної держави – Президентом РФ Дмитром Медведєвим умови продовження строку перебування Чорноморського флоту РФ на території України на 25 років під приводом отримання знижки на природній газ. З 21 квітня 2010 року по 23 квітня 2010 року він забезпечив погодження проєкту Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України та Закону України про її ратифікацію міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади та правоохоронними органами без фактичного розгляду цих документів уповноваженими органами. Крім того, ексочільник Уряду у квітні 2010 року на закритому засіданні Кабінету Міністрів України підписав  розпорядження про схвалення вказаної Угоди Урядом України та, в порушення Закону України «Про міжнародні договори України», вніс проєкт Угоди на розгляд Президентові України.", - повідомили у прокуратурі.

Такі дії колишнього прем’єр-міністра надали змогу експрезидентові України 21 квітня 2010 року в місті Харкові підписати від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією про продовження строку перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, 23 квітня 2010 року внести законопроект про ратифікацію вказаної Угоди як невідкладний до Верховної Ради України, а законодавчому органу, в свою чергу, 27 квітня 2010 року надати згоду на його обов'язковість.

У результаті підписання та ратифікації так званих «Харківських угод» були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, вторгнення Збройних Сил Російської Федерації та окупації ними півострова Крим.

Своїми діями колишній голова Уряду України надав іноземній державі – Російській Федерації та її представнику допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, яка полягала у втручанні в її внутрішню та зовнішню політику; спробах зменшення економічного і оборонного потенціалу України, зниження її обороноздатності; посиленні економічної залежності України від РФ, у тому числі від постачання російських енергоносіїв.

НАБУ ЗНОВУ ПРИЗУПИНЯЛО СЛІДСТВО У СПРАВІ АЗАРОВА

Як нагадує Резонанс, 15 березня 2021 року колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду розпочала розгляд кримінального провадження за касаційними скаргами захисників колишнього президента України Віктора Януковича, який був засуджений до 13 років позбавлення волі за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни проти України.

НЕ ЗАЗДРЮ КОЛЕГАМ ІЗ СБУ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram