» НАБУ знову призупиняло слідство у справі Азарова

15 серпень 2022, Понеділок, 13:02

НАБУ знову призупиняло слідство у справі Азарова

11 Березня 2021г.
4ca0211-azarov-n

Національне антикорупційне бюро знову зупиняло слідство у кримінальному провадженні за підозрою колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова у заволодінні ТОВ «ЕСУ» 220 млн грн державних коштів, проте суд це рішення скасував.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 1 березня, передає Резонанс 11 березня із посиланням на Слово і Діло.

Як відомо, 16 лютого суддя ВАКС скасувала постанову детектива НАБУ про зупинку слідства у справі Азарова. Вже 17 лютого детектив виніс нове рішення про зупинку розслідування цієї справи у зв'язку з виконанням міжнародної правової допомоги, а саме надсилання запиту до Республіки Кіпр. Метою запиту є встановлення власників компанії «ЕСУ», якими, за версією слідства, є колишній президент Віктор Янукович, Азаров або наближені до них особи.

Вже це нове рішення детектива НАБУ про зупинку слідства адвокат Азарова оскаржив в антикорупційному суді. На думку адвоката, експрем'єр-міністр не набув статусу підозрюваного, рішення про запит до Кіпру є невмотивованим, постанова не відповідає вимогам КПК, відсутня потреба у наданні міжнародної правової допомоги і невиконання всіх дій, проведення яких необхідне та можливе до зупинення досудового розслідування.

Вивчивши скаргу, суддя її задовольнив. У рішенні він вказав, що детектив недостатньо мотивував необхідність встановлення власників компанії «ЕСУ», а також той факт, що це відноситься до предмету досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.

За версією слідства, у період з жовтня 2010 року по липень 2013 року експрезидент Віктор Янукович, вступив у злочинну змову, зокрема з прем'єр-міністром Миколою Азаровим та іншими особами. Останні своєю чергою діючи за попередньою змовою з членом наглядової ради ПАТ «Укртелеком», директором ТОВ «ЕСУ», службовими особами Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах ТОВ «ЕСУ» організували фінансування за рахунок державного бюджету України. Зокрема, йшлося про виконання робіт з побудови виділеної телекомунікаційної мережі спеціального призначення, внаслідок чого заволоділи майном - державними грошовими коштами на загальну суму 220 млн грн.

Як нагадує Резонанс, 16 лютого Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання захисника і скасував постанову детектива Національного антикорупційного бюро про зупинення досудового розслідування щодо колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

«Постановою детектива НАБУ від 1 лютого 2021 року досудове розслідування було зупинено у зв’язку з необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародної співпраці… Зі змісту оскаржуваної постанови неможливо встановити мотивування необхідності звернення з запитом про міжнародну правову допомогу у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в повідомленні.

У ВАКС додали, що фактично вказана постанова складається з фабули кримінального правопорушення й одного речення щодо виконання усіх необхідних і можливих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram