» Цього року СБУ попередила 3 теракти, – Баканов

09 грудень 2022, П'ятниця, 15:54

Цього року СБУ попередила 3 теракти, – Баканов

16 Липня 2020г.
3

Іноземні спецслужби не полишають спроб негативно впливати на ситуацію в Україні та, зокрема, використовують для цього різноманітні кримінальні структури.

Про це голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив під час координаційної наради керівників правоохоронних органів держави, що відбулася в Офісі Генерального прокурора 16 липня, передає Резонанс із посиланням на пресцентр СБ України.

- Ми всі розуміємо, що спецслужби недружньої нам країни постійно намагаються розхитати ситуацію в Україні, у тому числі з використанням кримінальних елементів. Саме тому серед ключових напрямів діяльності СБУ є захист національної державності, контррозвідка, боротьба з тероризмом, ‒ зазначив Баканов.

Він нагадав, що лише за останні півроку співробітники СБУ попередили три теракти і затримали чотирьох осіб, причетних до їх підготовки.

Наприклад, у квітні СБУ виявила підривника, який раніше встановив вибуховий пристрій біля входу до торгового центру «Французький бульвар» у Харкові. У червні – затримала колишнього військового, який намагався закласти чотири міни на території госпіталю у Сєвєродонецьку та станції Рубіжне, а у липні – бойовика ЛНР, який збирався підірвати цистерни з аміаком на території ПАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Цього року суди вже винесли 28 вироків за терористичну діяльність і 16 – за створення терористичної групи чи організації̈.

Зокрема, 5 років в’язниці отримала особа, яка за завданням так званого «МДБ ЛНР» планувала вибух у житловому масиві Запоріжжя. Також по 5 років отримали злочинці, що намагалися вчинити диверсію у харківському метрополітені та водоканалі.

Однак, на переконання голови СБУ, громадяни мають не боятися нападу чи теракту навіть попри неоголошену війну на сході нашої країни та загрози з боку північного сусіда.

- Найкращий критерій оцінки для роботи правоохоронців – коли українці можуть спокійно жити звичним життям: без страху вести дитину до школи, їздити у метро чи гуляти парками. Служба безпеки й надалі робитиме все можливе, аби будь-які злочини були попереджені ще на стадії їх підготовки, а організатори та виконавці отримали заслужене покарання, ‒ додав очільник СБУ.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.