29 травень 2023, Понеділок, 06:14

ДБР розслідує 45 справ щодо працівників НАБУ та САП

12 Березня 2019г.
Фото: архів
Фото: архів

У слідчих центрального апарату Державного бюро розслідувань перебуває 35 проваджень щодо працівників Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У тому числі три справи щодо можливого вчинення службовими особами Нацбюро дій за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Ще 10 кримінальних проваджень розслідують слідчі територіальних підрозділів ДБР. З них чотири за ознаками ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень) ККУ; три - за ознаками ст. 382 (Невиконання судового рішення) ККУ, одна - за ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ще одна - за ст. 328 (Розголошення державної таємниці), а також справа - за ст. 328, 365, 366-1 (Декларування недостовірної інформації), 373 (Примушування давати показання), 387 (Розголошення даних досудового слідства або дізнання) ККУ.

Про це Резонансу повідомили у ДБР у відповідь на інформаційний запит.

 

 

Тим часом перший заступник директора ДБР Ольга Варченко поінформувала про початок ще одного резонансного розслідування, де перевірятимуть законість дій і НАБУ. Так, за матеріалами журналістського розслідування «За скільки зливали справи по оборонці Роль НАБУ, СБУ і прокуратури (таємна переписка, ч.4-5) слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань розпочато слідство за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

"Зі змісту журналістського розслідування вбачається, що група осіб за попередньою змовою ведуть розмову щодо можливої підготовки та передачу грошових коштів у вигляді неправомірної вигоди службовим особам правоохоронних органів: Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України, Національного антикорупційного бюро України за вирішення питання про непроведення досудового розслідування та непритягнення їх до кримінальної відповідальності за здійснення незаконних дії між ТОВ «Оптимаспецдеталь» та підприємствами державного концерну «Укроборонпром» під час укладання та виконання договорів з поставки військового обладнання на заводи групи державних оборонних компаній", - написала Варченко у соцмережі. І додала, що у разі доведення вини, службовим особам правоохоронних органів за скоєне кримінальне правопорушення загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна.

Як писав Резонанс, упродовж 2016-2018 роки у провадженні Управління внутрішнього контролю перебувало 9 кримінальних проваджень стосовно працівників НАБУ за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та 15 кримінальних проваджень за ст. 365 КК України (зловживання владою або службовим становищем). Проте, жоден (!) зі співробітників Нацбюро не був притягнений до кримінальної відповідальності.

МІФ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ НАБУ