12 квітень 2024, П'ятниця, 23:05

ДБР встановило відсутність конфлікту інтересів у Бабікова. Ще в серпні

16 Листопада 2020г.
ДБР

Державним бюро розслідувань та першим заступником Директора Державного бюро розслідувань Бабіковим О.П. у повній мірі вжито заходів для врегулювання потенційного конфлікту інтересів відповідно до Законів України "Про запобігання корупції" та "Про Державне бюро розслідувань", - йдеться у висновку службового розслідування від 6 серпня 2020 року, проведеного ДБР у відповідь на закиди у соцмережі одного з народних депутатів.

Про це пише Резонанс 16 листопада із посиланням на копію документу.

У висновку службового розслідування, затвердженого керівником Управління внутрішнього контролю ДБР Богданом Чобітком, відмічено, що "в діях першого заступника Директора Державного бюро розслідувань Бабіковим О.П. не встановлено ознак дисциплінарного, кримінального та корупційного правопорушення".

Минулого тижня редакція Резонансу звернулася до голови НАЗК Олександра Новікова з проханням прокоментувати ситуацію щодо звільнення першого заступника керівника ДБР. Проте нами і досі не отримано відповіді - ані на запитання у соцмережі особисто пану Новікову, ані на офіційний запит, надісланий редакцією до НАЗК.

БАБІКОВ ЗВЕРНУВСЯ ДО ОАСК, А РЕЗОНАНС — ДО НАЗК (ОНОВЛЕНО)

Тим часом Олександр Бабіков розповів у соцмережі розповів, що "працівників НАЗК віроломно змусили працювати у позаробочий час та за будь-яку ціну знайти конфлікт інтересів у моїй діяльності. А за те, що дали відповідь, де конфлікт інтересів обмежився одним провадженням, отримали «по шапці»"

Напередодні він написав, що НАЗК знайшло у нього "конфлікт не в зв'язку зі справами Майдану, як помилково вказують чимало Інтернетресурсів, а по справі, де розслідуються події 2010 року, пов'язані з внесенням Конституційним судом України змін до Конституції".

ОАСК ПОНОВИВ НА ПОСАДІ КЕРІВНИКА УПРАВЛІННЯ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ДБР, ЯКИЙ ЗАДОКУМЕНТУВАВ КОРУПЦІЮ ТРУБИ

Нагадаємо, в інтерв‘ю Резонансу 6 травня перший заступник керівника ДБР Бабіков заявив:

Конфлікту інтересів не було від самого початку. І його не могло бути апріорі. Більше того, коли пішли розмови про моє призначення на посаду першого заступника Директора, усвідомлюючи, що у ДБР є низка кримінальних проваджень, де я є свідком, заявником, захисником, представником потерпілого, та розуміючи відповідну вимогу Закону України «Про запобігання корупції», я у перший же день подав на ім’я Директора заяву, де виклав зазначені обставини, для уникнення припустимого конфлікту інтересів.

Тому усі запити, клопотання, скарги, направлені адвокатами АО «AVER LEX» до ДБР, передаються безпосередньо виконавцям. Робота слідчих у справах, де захист представляють мої колишні колеги, організована у такий спосіб, що це перебуває поза моїми повноваженням. І я не втручаюся у ту роботу.

Аби запобігти різноманітним спекуляціям, того ж дня я подав до НАЗК повідомлення про гіпотетичній конфлікт інтересів. І саме Антикорупційна агенція встановила його відсутність. Але навіть після цього деякі ЗМІ і далі розповідають, що Нацагенство знайшло у мене конфлікт інтересів, хоча висновок - абсолютно протилежний.

НАЗК вважає, що потенційний конфлікт інтересів може виникнути у тому випадку, коли на мене буде покладено виконання обов’язків Директора Державного бюро розслідування, і я буду розглядати заяви адвокатів – моїх колишніх колег.

Тобто, навіть у разі призначення, конфлікт інтересів не настає автоматично. Для виконання обов’язків Директора ДБР єдиний захід, який я маю вжити – повідомити про це НАЗК. І все! Але навіть тоді безпосередній відомчий контроль за справами, які перебувають у слідчих підрозділу у "справах Майдану", буде виключною прерогативою заступника.

НАБИРАЄ ОБЕРТІВ СКАНДАЛ ДОВКОЛА ДБР. БАБІКОВ НАПИСАВ НОВІКОВУ

Як повідомлялось, Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактом звільнення першого заступника директора ДБР Бабікова. Розслідування ведеться за статтями ККУ про перевищення повноважень, службове підроблення, незаконне звільнення та порушення трудового законодавства.

3 листопада стало відомо, що виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов підписав наказ про звільнення свого першого заступника.

Бабіков був призначений на посаду у ДБР наприкінці 2019 року після того, як пройшов конкурсний відбір. Раніше він працював адвокатом у АО "AVER LEX" яке серед іншого, захищало інтереси експрезидента Віктора Януковича.

ОЛЕКСАНДР БАБІКОВ: РІШЕННЯ СУДУ МАЄ БУТИ ВИКОНАНО – ЦЕ ПЕРШЕ І ГОЛОВНЕ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram