Експосадовці Служби зовнішньої розвідки отримали від САП підозру у корупції - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 20:37

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Експосадовці Служби зовнішньої розвідки отримали від САП підозру у корупції

26 февраля 2020г.

Детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП 25 лютого повідомлено про підозру колишньому першому заступнику голови Служби зовнішньої розвідки України (далі — СЗРУ), колишньому посадовцю СЗРУ та виконувачу обов’язків директора державного підприємства.

Про це 26 лютого 2020 року повідомляє Резонанс із посиланням на пресслужбу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Слідством встановлено, що у серпні - грудні 2014 р. службовці Служби розвідки, зловживаючи своїм службовим становищем, організували державну закупівлю обладнання.

В результаті СЗРУ уклала з одним із державних підприємств договір із постачання обладнання та, всупереч нормативним документам, за ще не отримане обладнання СЗРУ внесла повну передплату.

Проте з'ясувалося, що підприємство умови договору не виконало - обладнання не поставило та фактично і не могло поставити. А отримані кошти керівник держпідприємства легалізував, перерахувавши на рахунки компаній з ознаками фіктивності.

Як наслідок, інтересам держави в особі СЗРУ завдано 2,2 млн грн збитків, що встановлено економічною експертизою. Дії колишніх службовців Служби розвідки кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.

Виконувачу обов’язків директора державного підприємства інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.5 ст.191, ч.1 ст.209, ч.4 ст.358 КК України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.