» Генпрокурор призначив експертизу у справі про вбивство Шеремета

02 лютий 2023, Четвер, 12:57

Генпрокурор призначив експертизу у справі про вбивство Шеремета

5 Лютого 2020г.
Снимок экрана 2020-02-05 в 00.13.01

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка призначив експертизу для встановлення антропометричних даних Яни Дугарь у справі про вбивство Павла Шеремета. Про це під час слухання справи про продовження запобіжного заходу підозрюваної сказав прокурор Сергій Зузак, а потім це прокоментував один з адвокатів Дугарь Микола Ореховський, - пише Резонанс 5 лютого 2020 року із посиланням на LB.ua.

"Судячи з озвученого в суді, у справі немає даних про ріст Яни Дугарь. І сьогодні прокурор сказав, що генпрокурором Рябошапкою призначено експертизу для встановлення цих даних. Тільки зараз! Хоча вона - військовослужбовець, проходила медкомісію, у них є всі ці дані. Вони ж не змінювалися, їх додатковою експертизою можна не встановлювати", - сказав Ореховський.

Під час судового засідання адвокати пропонували досліджувати фото, на якому Дугарь разом з дівчиною зростом 165 см (саме такий ріст з похибкою 3% визначила експертиза у дівчини на відео слідства), поруч з лінійкою, і видно, що ріст Яни Дугарь вище на 10 см. Суд відмовив у такому клопотанні, як і в тому, щоб виміряти ріст Дугарь прямо на засіданні.

Тоді адвокати попросили зобов'язати прокуратуру показати експертизу, яку раніше вже публікували в ЗМІ, і де озвучено ріст людей на відео. Маються на увазі жінка і чоловік, зафіксовані на відео в ніч на 20 липня 2016 року - напередодні вбивства Шеремета.

"Ми точно знаємо ріст жінки на відео. Ріст Яни без взуття - 175 см. Вони кажуть, що Яна - "розвідниця". Але справа в тому, що цю "розвідницю" зафіксувала та ж камера, яка зафіксувала жінку і чоловіка двома днями пізніше, той же ракурс. Дівчина, яку вони видають за Яну, йде по тій же траєкторії, що ця жінка, яку вони видають за Юлію Кузьменко. Якщо ми маємо ріст жінки, яку зняли з чоловіком, можна накласти дівчину, що йде майже крок у крок з жінкою двома днями раніше, і отримаємо ріст дівчини-"розвідниці"", - говорить адвокат.

За його словами, якщо суд хоча б встановив, що така експертиза є в справі, і її надали на ознайомлення адвокатам, вдалося б точно визначити зріст дівчини на відео і зіставити з ростом Дугарь. Однак суд відмовив адвокатам.

У свою чергу, адвокат Ореховський оголосив відвід судді Віталію Писанцю. Клопотання відхилила суддя Григоренко, яка його розглядала.

Коли відбудеться судове засідання щодо продовження запобіжного заходу Дугарь, адвокатам поки не відомо.

8 січня підозрюваній Яні Дугарь пом'якшили запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт, а 24 січня - з цілодобового домашнього арешту на нічний. 13 грудня Печерський райсуд Києва заарештував Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт.

Як відомо організатором вбивства Павла Шеремета слідство вважає Андрія Антоненка (Ріффмастер). До свого задуму він нібито залучив жительку Києва, волонтера Юлію Кузьменко (Лиса) і контрактницю Яну Дугарь, а також низку невстановлених осіб.

За версією слідства, саме Антоненко керував діями членів групи, розподілив між ними ролі, купив боєприпаси, забезпечив транспорт і вибрав час вбивства.

ПРАВООХОРОНЦЯМ ЩЕ ПРЕДСТОЇТЬ НЕЛЕГКИЙ ШЛЯХ У ВСТАНОВЛЕННІ ОРГАНІЗАТОРІВ ТА ДОКАЗУВАННІ ВИНИ В СУДАХ, — ГОЛОМША ПРО СПРАВУ ШЕРЕМЕТА

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України, слідчі Нацполіції затримали підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета – це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко та громадянина Андрія Антоненко. Їм інкримінують злочин, вчинений за статтею 115 Кримінального кодексу України.

- Головне слідче управління НПУ затримало підозрюваних у справі про вбивство Павла Шеремета. Та за санкцією Генпрокуратури, оголосили їм про підозру. Наразі тривають активні слідчі дії. Але ми вважаємо, що справа має велике суспільне значення, тому проводимо брифінг про хід розслідування. Ви дізнаєтесь про мотиви вбивства, його ймовірні версії та схожі злочини, які вивели слідство на можливих замовників. На розголошення цих даних є дозвіл слідства, як це передбачено статтею 222 КПК, - заявив 12 грудня під час брифінгу очільник МВС України Арсен Аваков.

Перший заступник голови НПУ – начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що слідство Нацполіції провело колосальну роботу: проведено понад 800 виїмок інформації та документів, допитано понад 3700 осіб, призначено 47 експертиз, відпрацьовано 577 будинків, проаналізовано 80 мільйонів телефонних розмов, досліджено відеозаписи з 221 камери спостереження.

- Слідство висунуло відразу декілька версій злочину. Перша — помилка в об’єкті злочину, з огляду на те, що цей автомобіль належав Олені Притулі, керівнику сайту «Українська правда». Друга – побутові ситуації. Третя – професійна діяльність журналіста. Та четверта версія – дестабілізація ситуації в державі. Після відпрацювання три версії не знайшли підтвердження. Тому, слідство виділило основну причину вбивства — дестабілізація ситуації в державі, - сказав Євген Коваль. Він наголосив, що в ході відпрацювання цієї версії, слідство дослідило всі вибухи, які відбувалися в Україні до та після вбивства Павла Шеремета. Особливу увагу привернуло два злочини – підрив електроопори в Херсонській області у 2015 році та невдалий замах на бізнесмена у місті Косів у 2018.

- Одним з організаторів вибуху у Херсонській області є громадянин на прізвище Онацик. На фото з місця пригоди видно, що там є невідома особа у одязі зі специфічним малюнком на спині. Слідство встановило, що це громадянин Антоненко, який живе у центрі Києва, неподалік від місця, де вбили Шеремета. Антоненко має двох друзів Юлію Кузьменко та чоловіка К на псевдо Електрик. Вони неодноразово зустрічалися, в тому числі, і на тлі допомоги військовим. Другий злочин, який привернув нашу увагу – замах на бізнесмена Ч у Косові. Під час замаху використали майже такий взривний пристрій, на якому і підірвався Павло Шеремет. Слідство встановило, на якому автомобілі приїздили злочинці. Молекулярними експертизами було визначено, що на вибухівці лишилися сліди ДНК сімейного подружжя – Владислава та Інни Грищенко, - розповів начальник кримінальної поліції.

Євген Коваль також наголосив, що у поле зору потрапив громадянин В, на псевдо Пістолет, який возив Грищенка у Косів. А під час затримання Грищенка на його автомобілі приїхав чоловік на псевдо Електрик.

- Нас зацікавила – громадянка Кузьменко, яка є співмешканкою громадянина К, громадянка Дугаль та Антоненко Андрій. На допит викликали громадянина В, як свідка у вбивстві Шеремета. Далі слідство дослідило телефонні дзвінки цієї групи і прийшло до висновку, що ця тема їх хвилює. На наступний день після виклику на допит, громадянин В вчиняє самогубство. У телефонній розмові з чоловіком Інна Грищенко стверджує, що це навіть на краще», - зазначив Євген Коваль.

За інформацією МВС, слідчі продовжують розслідування та проводять системні обшуки. Особливу увагу слідства привертає Яна Дугаль, яка ділиться з групою своїми пересторогами щодо проведення обшуків за місцем проживання. Вона висловлює побоювання, що слідчі знайшли докази на іншій її квартирі. Таким чином, відокремили осіб, які об’єктивно підозрюються у вбивстві Павла Шеремета – це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко та подружжя Грищенків. Окремо слідство передало відео на експертизу до Національного дослідного інституту, де навіть дослідили аналіз ходи підозрюваних та людей, зафіксованих на відеозаписах. До роботи залучили навіть американського експерта - Бірча. За результатами, було визначено, що вибухівку закладала Кузьменко Юлія, а допомагав - громадянин Антоненко.

- Саме в цей час телефони у підозрюваних були вимкненими. Що для них взагалі не характерно. Також слідство встановило, що громадянин Антоненко носить одяг зі специфічними принтами та навіть більше, як раз в цей період шкутильгав, оскільки переніс операцію на нозі, - наголосив Євген Коваль. Окремо він зазначив, що зазначені особи планували новий сценарій дестабілізації ситуації – обрати відому особу та зробити її сакральною жертвою. Підозрювані планували створити ситуацію, коли нападають на відому волонтерку Марусю Звіробій.

СПРАВА ШЕРЕМЕТА: СУДДІ ПОСКАРЖИЛИСЬ ДО ВРП НА ТИСК АДВОКАТА