» ГПУ почала розслідувати продаж елітної квартири в Київі

02 липень 2022, Субота, 19:42

ГПУ почала розслідувати продаж елітної квартири в Київі

24 Жовтня 2019г.
Kar

Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження щодо спроби продажу на електронному майданчику СЕТАМі квартири, що належить іноземній компанії.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ГПУ. Провадження відкрито за ознаками ч.2 ст.364 ККУ ("Зловживання владою або службовим становищем").

За версією слідства, правоохоронці ймовірно використовують службові повноваження для отримання неправомірної вигоди в результаті продажу ввіреної їм нерухомості.

Йдеться про квартиру площею 554,9 м2 та 2 машиномісця на 43 поверсі "Карнегі центру", найвищого хмарочосу України, розташованого у Києві.

З 2016 р. нерухомість належала кіпрській компанії Majgaard Ltd. Торбена Майгаарда, який помер у січні 2019 р. Після цього на Majgaard Ltd. з’явилося кілька претендентів.

За данимі слідства, Majgaard Ltd. під час укладання угоди щодо купівлі продажу квартири по підробленій довіреності представляла особа з документами іншої людини, яка померла в Кропивницькому.

Нацполіція 10 квітня 2019 р. відкрила кримінальне провадження 12019000000000342 за матеріалами департаменту захисту економіки про заволодіння чужим майном, визнав квартиру та машиномісця "Карнегі центру" речовими доказами.

Того ж дня приватний нотаріус Микола Косенко зареєстрував право власності на нерухомість за Ральфом Сіглером. Чоловік має громадянство ФРН, паспорт отримував 2014 р. в генконсульстві Гонконгу.

Протягом квітня-травня прокурори в рамках вищезгадуваного провадження через суди передали нерухомість на Кловському узвозі, 7 в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Майно 3 місяці перебувало в управлінні АРМА, потім агентство вирішило продати квартиру і машиномісця на СЕТАМі. При цьому було встановлено стартову ціну 1,5 млн грн. – у декілька разів нижче ринкової вартості.