21 липень 2024, Неділя, 15:31

ГПУ почала розслідувати продаж елітної квартири в Київі

24 Жовтня 2019г.
ГПУ почала розслідувати продаж елітної квартири в Київі

Генеральна прокуратура України зареєструвала кримінальне провадження щодо спроби продажу на електронному майданчику СЕТАМі квартири, що належить іноземній компанії.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ГПУ. Провадження відкрито за ознаками ч.2 ст.364 ККУ ("Зловживання владою або службовим становищем").

За версією слідства, правоохоронці ймовірно використовують службові повноваження для отримання неправомірної вигоди в результаті продажу ввіреної їм нерухомості.

Йдеться про квартиру площею 554,9 м2 та 2 машиномісця на 43 поверсі "Карнегі центру", найвищого хмарочосу України, розташованого у Києві.

З 2016 р. нерухомість належала кіпрській компанії Majgaard Ltd. Торбена Майгаарда, який помер у січні 2019 р. Після цього на Majgaard Ltd. з’явилося кілька претендентів.

За данимі слідства, Majgaard Ltd. під час укладання угоди щодо купівлі продажу квартири по підробленій довіреності представляла особа з документами іншої людини, яка померла в Кропивницькому.

Нацполіція 10 квітня 2019 р. відкрила кримінальне провадження 12019000000000342 за матеріалами департаменту захисту економіки про заволодіння чужим майном, визнав квартиру та машиномісця "Карнегі центру" речовими доказами.

Того ж дня приватний нотаріус Микола Косенко зареєстрував право власності на нерухомість за Ральфом Сіглером. Чоловік має громадянство ФРН, паспорт отримував 2014 р. в генконсульстві Гонконгу.

Протягом квітня-травня прокурори в рамках вищезгадуваного провадження через суди передали нерухомість на Кловському узвозі, 7 в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Майно 3 місяці перебувало в управлінні АРМА, потім агентство вирішило продати квартиру і машиномісця на СЕТАМі. При цьому було встановлено стартову ціну 1,5 млн грн. – у декілька разів нижче ринкової вартості.