» Як забезпечити належне виконання рішень ЄСПЛ радились прокурори

11 серпень 2022, Четвер, 14:33

Як забезпечити належне виконання рішень ЄСПЛ радились прокурори

12 Лютого 2021г.
149128165_3908768845809246_4747242688627588330_o

Під головуванням заступника Генерального прокурора Максима Якубовського в Офісі Генерального прокурора провели нараду з керівництвом усіх обласних прокуратур. Головна тема обговорення - забезпечення належного виконання рішень ЄСПЛ, в яких Суд встановив порушення Україною статті 3 Конвенції у зв'язку з непроведенням ефективного розслідування за скаргами на катування.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник Департаменту протидії катуванням Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов, передає Резонанс 12 лютого.

Наразі на контролі Комітету Міністрів Ради Європи перебуває понад 100 справ проти України цієї категорії. За роки незалежності жодна з цих справ не була знята з контролю - щоб зробити це, Україна має довести, що було вжито вичерпних заходів для встановлення усіх обставин справи та винних осіб. Це не означає, що Суд вимагає встановити винних осіб по кожній з них, однак органи розслідування мають довести, що діяли ретельно та професійно. У разі закриття провадження слідчий/прокурор мають детально обґрунтувати своє рішення, надавши роз'яснення по кожному з ключових аспектів, на які звернув увагу Суд у відповідному рішенні.

"Ми акцентували увагу керівників на чітких алгоритмах дій, які має вжити прокурор у кримінальному провадженні, розпочатому на виконання рішення ЄСПЛ, а також на тому, що стандарти Суду мають братися до уваги не лише у таких провадженнях, а й у кожному розслідуванні випадків неналежного поводження з боку правоохоронців, не очікуючи прийняття Судом чергового рішення проти України", - заначив Бєлоусов.

Також він розповів про зміни, які наразі відбуваються:

- сприйняття насильства керівниками правоохоронних органів різного рівня як невід'ємної складової правоохоронної діяльності вже не є таким монолітом, як це було ще кілька років тому;

- все більше правоохоронців починають усвідомлювати негативні наслідки застосування насильства для них самих.

"Але звісно, роботи ще багато - продовжуємо разом лупати цю скелю!", - резюмував керівник департаменту Офісу Генпрокурора.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram