» Харківськи посадовці розкрадали гроші на ремонті доріг

22 октябрь 2020, Четверг, 00:20

Харківськи посадовці розкрадали гроші на ремонті доріг

18 ноября 2019г.
sb12

Служба безпеки України викрила системні факти привласнення керівництвом одного з департаментів харківської мерії мільйонів гривень, виділених з міського бюджету на ремонт автошляхів.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ. Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2016-2018 рр. керівництво департаменту незаконно продавало асфальтову крихту (гранулят), що залишалася після ремонту автодоріг.

Чиновники реалізовували тонни матеріалів підконтрольній фірмі за цінами в 5 разів нижче від ринкових. Комерсанти перепродавали продукцію вже за реальною вартістю. Отримані гроші організатори оборудки привласнювали.

До того ж посадовці мерії взагалі не мали права розпоряджатися матеріалами будівництва, адже вони належали комунальному підприємству, яке є балансоутримувачем усіх автомобільних доріг Харкова, зазначають у СБУ.

За висновками комплексної будівельно-технічної та економічної експертизи через протиправні дії чиновників міському бюджету було завдано збитки на суму майже 5,3 млн грн. Правоохоронці провели обшуки за місцями роботи та мешкання фігурантів справи, під час яких вилучили документацію із доказами здійснення оборудки.

Наразі двом чиновникам, у тому числі заступнику начальника департаменту, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (розтрата та привласнення коштів, вчинені в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення підозри іншим фігурантам справи.

Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних оборудки. Операція з викриття та документування протиправної діяльності відбувалася спільно зі слідчими Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської обл.