» Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа

28 червень 2022, Вівторок, 08:13

Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа

7 Червня 2019г.
Снимок экрана 2019-06-07 в 09.58.10

5 червня 2019 Північний апеляційний господарський суд розпочав розгляд клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та арбітражного керуючого "Черкасиобленерго" Валентина Литвина про вступ у процес щодо визнання незаконним мирової угоди про фактичне списання заборгованості ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа перед «Черкасиобленерго» на майже на загальну суму 1,276 млрд грн.

Як поінформували Резонанс у САП, судове рішення поки не прийнято. «Сторони заявили відводи суддям. Датанаступного судового засідання наразі невідома». - сказала речниця Антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

За відомостями видання Гордон, провадження за фактом імовірного зловживання службовим становищем посадовими особами ПАТ "Черкасиобленерго" і ПАТ "Азот" САП відкрила 22 травня цього року після зустрічі Холодницького з колишнім народним депутатом та ексголовою правління компанії "Енергомережа" Дмитром Крючковим.

РОЗПОЧАТО НИЗКУ РОЗСЛІДУВАНЬ ПІСЛЯ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯНИНА КРЮЧКОВА

Крючков свідчить, що "Черкасиобленерго" та "Азот" бізнесмена Дмитра Фірташа уклали в період між першим і другим туром президентських виборів в Україні неправомірну мирову угоду про розстрочення заборгованості на майже 50 млн дол, і її виплату частинами в період із квітня 2019 року до березня 2027 року.

Заявник уважає, що умови угоди навмисне сформульовано так, що її фактично не може бути виконано через зміну моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії.

"Окрім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що в перші чотири роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році", – заявляли у прес-службі САП.

СЕНАТОР США РОЗПОВІВ ПРО КОРУПЦІЙНІ ЗАРОБІТКИ ФІРТАША

Економічні новини передають, що 2018 року за позовом кредиторів «Черкасиобленерго» Апеляційний суд відмовив у затвердженні аналогічної угоди, посилаючись на її незаконність і явну збитковість для «Черкасиобленерго».

У 2019 році керівником «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком була здійснена повторна спроба списати борги за аналогічною схемою. При цьому, суд першої інстанції примудрився призначити і розглянути по суті клопотання навіть без залучення арбітражного керуючого, що представляє кредиторів «Черкасиобленерго», яке з 2004 року знаходиться в процедурі банкрутства на стадії розпорядження майном.

46% акцій «Черкасиобленерго» належить Фонду державного майна, керівництво якого пов'язують з екс-президентом Петром Порошенком і нардепом від БПП Ігорем Кононенком.

У травні 2019 року за даними фактами Антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за ст.191 і ст.364. Прокурор вступив в процес в інтересах держави.

Як нагадує Резонанс, 29 травня 2019 року у Заводському районному суді Запоріжжя оголошено вирок керівнику ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який обвинувачувався у вчиненні розтрати коштів підприємства в сумі 492 млн гривень. Суд не знайшов доказів вини керівника «ЗТМК» у інкримінованому йому злочині та визнав його невинуватим. У САП заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

ЗАЧЕМ ФИРТАШУ BOEING, ЕСЛИ НУЖЕН «КОСМОС»