Головна Новини Холодницький взявся за ще одне підприємство Фірташа

5 червня 2019 Північний апеляційний господарський суд розпочав розгляд клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та арбітражного керуючого “Черкасиобленерго” Валентина Литвина про вступ у процес щодо визнання незаконним мирової угоди про фактичне списання заборгованості ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа перед «Черкасиобленерго» на майже на загальну суму 1,276 млрд грн.

Про це розповідає Резонанс

Як поінформували Резонанс у САП, судове рішення поки не прийнято. «Сторони заявили відводи суддям. Датанаступного судового засідання наразі невідома». – сказала речниця Антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

За відомостями видання Гордон, провадження за фактом імовірного зловживання службовим становищем посадовими особами ПАТ “Черкасиобленерго” і ПАТ “Азот” САП відкрила 22 травня цього року після зустрічі Холодницького з колишнім народним депутатом та ексголовою правління компанії “Енергомережа” Дмитром Крючковим.

РОЗПОЧАТО НИЗКУ РОЗСЛІДУВАНЬ ПІСЛЯ ОСОБИСТОГО ПРИЙОМУ ГРОМАДЯНИНА КРЮЧКОВА

Крючков свідчить, що “Черкасиобленерго” та “Азот” бізнесмена Дмитра Фірташа уклали в період між першим і другим туром президентських виборів в Україні неправомірну мирову угоду про розстрочення заборгованості на майже 50 млн дол, і її виплату частинами в період із квітня 2019 року до березня 2027 року.

Заявник уважає, що умови угоди навмисне сформульовано так, що її фактично не може бути виконано через зміну моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом та припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії.

“Окрім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що в перші чотири роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році”, – заявляли у прес-службі САП.

СЕНАТОР США РОЗПОВІВ ПРО КОРУПЦІЙНІ ЗАРОБІТКИ ФІРТАША

Економічні новини передають, що 2018 року за позовом кредиторів «Черкасиобленерго» Апеляційний суд відмовив у затвердженні аналогічної угоди, посилаючись на її незаконність і явну збитковість для «Черкасиобленерго».

У 2019 році керівником «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком була здійснена повторна спроба списати борги за аналогічною схемою. При цьому, суд першої інстанції примудрився призначити і розглянути по суті клопотання навіть без залучення арбітражного керуючого, що представляє кредиторів «Черкасиобленерго», яке з 2004 року знаходиться в процедурі банкрутства на стадії розпорядження майном.

46% акцій «Черкасиобленерго» належить Фонду державного майна, керівництво якого пов’язують з екс-президентом Петром Порошенком і нардепом від БПП Ігорем Кононенком.

У травні 2019 року за даними фактами Антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за ст.191 і ст.364. Прокурор вступив в процес в інтересах держави.

Як нагадує Резонанс, 29 травня 2019 року у Заводському районному суді Запоріжжя оголошено вирок керівнику ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який обвинувачувався у вчиненні розтрати коштів підприємства в сумі 492 млн гривень. Суд не знайшов доказів вини керівника «ЗТМК» у інкримінованому йому злочині та визнав його невинуватим. У САП заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

ЗАЧЕМ ФИРТАШУ BOEING, ЕСЛИ НУЖЕН «КОСМОС»

Перегляди: 4

Читайте також