» Контррозвідник СБУ та командир військової частини кришували контрабанду російських цигарок (оновлено)

30 червень 2022, Четвер, 22:42

Контррозвідник СБУ та командир військової частини кришували контрабанду російських цигарок (оновлено)

30 Січня 2019г.
Блок-пост

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Краматорську, затримали оперативного працівника Головного управління військової контррозвідки СБУ та командира однієї з військових частин, розташованої в зоні проведення Операції об’єднаних сил. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Вказані посадові особи були затримані в місті Сєвєродонецьку безпосередньо під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 2500 доларів США. Ці гроші оперативний працівник військової контррозвідки СБУ та командир військової частини отримали за неперешкоджання у переправленні великих партій цигарок російського виробництва із тимчасово окупованих територій.

Оперативний супровід у вказаному кримінальному провадженні здійснювався співробітниками Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Об’єднаних сил.

Майору СБУ та командиру військової частини вже повідомлено про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна. Вирішується питання про обрання особам запобіжного заходу.

Усі дії щодо викриття, документування, збору доказів злочинних діянь, пов'язаних з контрабандою цигарок в районі населеного пункту Трьохізбенка Луганської області були проведені за наказом Командування об'єднаних сил та здійснені правоохоронними підрозділами зі складу Об'єднаних сил (військовою прокуратурою, Головним управлінням СБУ з залученням підрозділу Центру спеціальних операцій СБУ, - йдеться на сторінці у соцмережі Операції объєднаних сил. - Слідчий Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Краматорськ був залучений (як цього вимагає Закон України) на завершальному етапі правоохоронної операції – затриманні учасників злочинного угрупування; в подальшому матеріали справи були передані слідчому Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Краматорськ, процесуальне керівництво продовжує здійснювати військова прокуратура Об'єднаних сил.

Щодо обвинувачення "деякими блогерами та українськими засобами масової інформації Героя України командира 10 окремої гірсько-штурмової бригади підполковника Василя Зубанича у злочинних діях, пов'язаних з контрабандою", у повідомленні від імені Командування ООС акцентовано: "Жоден із командирів військових частин станом на 30.01.2019р під вартою не перебуває". А командир 10 ОГШБ підполковник Зубанич "на даний час перебуває на навчанні у Національному Університеті оборони України імені Івана Черняховського, протягом грудня-січня правоохоронними органами не затримувався, у жодному злочині не звинувачувався".