» На Донеччині злочинна група заволоділа коштами допомоги родичам померлих пенсіонерів

30 листопад 2022, Середа, 23:03

На Донеччині злочинна група заволоділа коштами допомоги родичам померлих пенсіонерів

10 Квітня 2020г.
Image_38

За процесуального керівництва прокуратури Донецької області викрито злочинну групу осіб, які шахрайським шляхом заволоділи державними коштами допомоги для родичів померлих пенсіонерів. Вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру у шахрайстві, вчиненому у великих розмірах (ч. 3 ст. 190 КК України) та обрання запобіжного заходу.

Про це повідомляє Резонанс 10 квітня із посиланням на прес-центр Офісу генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з березня 2019 року по січень 2020 року двоє мешканців тимчасово окупованої території Донецької області надавали мешканцю м. Бахмута інформацію та копії документів про померлих пенсіонерів у так званій «ДНР». У подальшому він за грошову винагороду оформлював у нотаріуса фіктивні довіреності від родичів померлих та передавав документи своїм спільникам до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Завдяки злочинній схемі до кишень учасників групи потрапляли пенсії померлих громадян та грошова допомога, виділена на поховання у вигляді спадщини. За 11 місяців вони встигли підробити понад 100 довіреностей, заволодівши, за попередніми даними, майже 5,7 млн грн.

У ході обшуків у фігурантів виявлено та вилучено пенсійні справи та нотаріальні довіреності, грошові кошти (близько 8 000 доларів США, 6 450 євро, майже 80 000 грн), мобільні телефони, системні блоки, банківські картки, флеш-карти та «чорнові записи», а також автомобіль.

Наразі тривають першочергові слідчі дії.