На Хмельниччині прокуратура викрила завищення вартості медобладнання під час держзакупівлі - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 02:26

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

На Хмельниччині прокуратура викрила завищення вартості медобладнання під час держзакупівлі

5 сентября 2019г.

Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, органи прокуратури Хмельниччини проводять роботу із захисту інтересів держави під час використання бюджетних коштів, у тому числі під час проведення публічних закупівель. Так, Хмельницькою місцевою прокуратурою встановлено, що у 2017 році Хмельницькою обласною лікарнею проведено процедуру закупівлі апаратів штучної вентиляції легень для обласного кардіологічного диспансеру.

Про це повідомляє Резонанс 5 вересня 2019 року із посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

Як виявилось, що переможцем процедури, з яким укладено договір про закупівлю, всупереч вимог законодавства, яке встановлює гранично допустиму надбавку до закупівельної ціни на медичне обладнання у розмірі не більше 10 відсотків, з корисливих мотивів, значно її завищено.

Відповідно до задекларованої вартості ввезеного на територію країни обладнання та можливої надбавки до закупівельної ціни, допустима ціна апаратів складає близько 4,3 млн грн.

При цьому, до диспансеру їх доставлено за 4,9 млн грн.

Як повідомив керівних Хмельницької місцевої прокуратури Валерій Заяц, за фактом незаконного заволодіння службовими особами товариства-постачальника бюджетними коштами на суму понад півмільйона гривень прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) КК України.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в області.