» НАЗК не стежитиме за способом життя чиновників, – Новіков

01 грудень 2022, Четвер, 01:53

НАЗК не стежитиме за способом життя чиновників, – Новіков

10 Липня 2020г.
image

Національне агентство з питань запобігання корупції не буде використовувати прослуховування і стеження для того, аби моніторити спосіб життя чиновників. У відомстві запевняють, що використовуватимуть лише інформацію з відкритих джерел та дані ЗМІ.

НАЗК не здійснює заходів, які несуть ознаки оперативно-розшукової діяльності, заявив очільник відомства Олександр Новіков в інтерв'ю "Радіо НВ".

Зокрема, не проводить стеження, прослуховування. Ми користуємося лише інформацією з відкритих джерел, а також наданою журналістами, – зазначив О.Новіков.

Очільник відомства у приклад потенційно позитивного економічного ефекту від введення моніторингу навів Малайзію. Вона є однією з кількох країн, де відстежують спосіб життя чиновників.

"Малайзія зараз дуже швидко розвивається, росте ВВП. Я думаю, що якщо НАЗК виконає свою функцію зі зниження рівня корупції, то кожен українець відчує й економічний ефект", – додав він.

З 6 липня агентство почало моніторити спосіб життя чиновників на відповідність їхнім доходам, зазначеним в деклараціях.

Перевірятимуть таку інформацію:

  • користування об'єктами, які не вказані в декларації;
  • відомості про отримані подарунки;
  • придбання об'єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.
  • Якщо відомство виявить, що чиновник живе не відповідно до своїх доходів, декларацію повторно перевірятимуть. У випадку виявлення там корупційних порушень звертатимуться до правоохоронців.