» Новоутворене ДБР отримало ще один судовий позов

27 январь 2021, Среда, 21:42

Новоутворене ДБР отримало ще один судовий позов

25 мая 2018г.
Фото: ДБР
Фото: ДБР

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов від громадської організації "Антикорупційне бюро України в місті Києві та Київській області" до Державного бюро розслідувань. У позові антикорупційні активісти просять суд визнати протиправними дії ДБР щодо затвердження персонального складу Ради громадського контролю за результатами установчих зборів 30 березня 2018 року. А також скасувати Наказ ДБР №54 від 26.04.2018 року, яким затверджено персональний склад РГК.

Про це Резонансу повідомив адвокат, партнер АО "Barristers" Андрій Левковець.

У адмінпозові акцентовано на грубих порушеннях під час обрання складу РГК при ДБР, зокрема під час реєстрації робочою групою делегованих осіб від ГО та підрахунку голосів за результатами голосування. На думку позивача, "це призвело до затвердження протиправно визначеного складу РГК при ДБР, відтак дії відповідача щодо затвердження складу РГК при ДБР мають бути визнані протиправними, а Наказ ДБР №54 від 26.04.2018 року про затвердження складу РГК при ДБР, що прийнятий всупереч вимогам ч.2 ст. 2 КАС України, – скасовано".

У позові до ОАСК від 16 травня 2018 року також зазначено, що внаслідок протиправного затвердження персонального складу РГК при ДБР, громадську організацію "Антикорупційне бюро України в місті Києві та Київській області" було позбавлено права участі у цивільному контролі за діяльністю Бюро.

«СТОП ДБР»: ДЕРЖАВНЕ БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ КОНТРОЛЮВАТИМЕ КОЛИШНІЙ ПРОКУРОР-ФАЛЬСИФІКАТОР

Як повідомляв Резонанс, до ОАСК надійшов позов від народного депутата Юрія Македона до Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідування, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Державного бюро розслідувань. Треті особи – президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба. Позивач просить суд визнати протиправними дії відповідної Комісії  щодо розгляду кандидатури, проведення рейтингового голосування, відбору та внесення подання прем’єр-міністру України про призначення Романа Труби на посаду директора ДБР.

«НЕБАЙДУЖІ ГРОМАДЯНИ» ПОСКАРЖИЛИСЬ НА ДБР ДО ГПУ ТА МІН‘ЮСТУ