» Один мільйон «відкату» за постачання медичних масок для військових – викрито посадовця Медичних сил ЗСУ

05 грудень 2022, Понеділок, 10:05

Один мільйон «відкату» за постачання медичних масок для військових – викрито посадовця Медичних сил ЗСУ

20 Серпня 2020г.

Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері нагляду за кримінальними провадженнями про військові злочини та у сфері оборонно-промислового комплексу Офісу Генпрокурора та військової прокуратури Центрального регіону України спільно з ДБР та СБУ за сприяння Головнокомандувача ЗСУ викрили факт вимагання та одержання неправомірної вигоди службовими особами командування Медичних сил Збройних Сил України та Державної інспекції енергетичного нагляду України у розмірі майже 1 мільйон гривень (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, начальник управління командування Медичних сил Збройних Сил України, діючи спільно з офіцером медичної служби однієї з бригад ЗСУ, співробітником відділу Державної інспекції енергетичного нагляду України та цивільною особою одержали від підприємства «відкат» за забезпечення перемоги у закупівлі Збройними Силами України медичних масок для потреб військовослужбовців. Розмір «винагороди» за сприяння визначили з розрахунку 1 гривня за поставку 1 маски.

17 серпня 2020 року вони отримали першу частину неправомірної вигоди - 400 тис грн, яку того ж дня розподілили між собою та використали для укладення різного роду цивільно-правових угод і для задоволення особистих потреб.

19 серпня 2020 року після передачі другої частини неправомірної вигоди в розмірі 598 тис грн посадовця Медичних сил ЗСУ, військовослужбовця та двох цивільних затримано в порядку ст. 208 КПК України. Двоє військовслужбовців поміщені до гауптвахти Центрального управління ВСП ЗСУ.

Також під час проведення 13 санкціонованих судом обшуків у фігурантів кримінального провадження виявлено частину грошових коштів, які передавались їм раніше.

Наразі перевіряється причетність інших осіб та керівництва Командування Медичних сил Збройних Сил України до цього кримінального правопорушення.

На даний час проводяться першочергові слідчі дії, вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управління Державного бюро розслідувань, оперативний супровід – Головне управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Служби безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.