06 грудень 2023, Середа, 14:11

Отримання хабаря та відмиванні коштів: завершено розслідування щодо екснардепа Мартиненка

14 Вересня 2022г.


КИЇВ. 14 вересня. Резонанс. Завершено досудове розслідування у справі щодо екснардепа, колишнього голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Миколи Мартиненка, якого підозрюють в отриманні понад 311 тис. євро хабаря та відмиванні коштів. Про це повідомляє САП, передає Резонанс.

Цитата

«Прокурором САП прийнято рішення про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів у справі стосовно народного депутата України ІІІ-VIII скликань – колишнього голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що у ході досудового слідства, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що у липні 2014 року колишній народний депутат отримав від керівництва чеської компанії «SKODA JS a.s.» (входить до холдингу «Об’єднані машинобудівні заводи», який належить російському «Газпромбанку») неправомірну вигоду в сумі 311 563 Євро за сприяння інтересам вказаної чеської компанії та просування її інтересів в Україні. Зокрема мова йде про взаємовідносини компанії «SKODA JS a.s.» з державними підприємствами «НАЕК «Енергоатом» та «Чорнобильська АЕС», з якими компанія мала контракти на постачання обладнання та за якими виник ризик не здійснення оплати з боку українських контрагентів.

«Домовленості щодо перерахування неправомірної вигоди було завуальовано під оплату агентських послуг за угодою про співпрацю, укладеною між зазначеною чеською компанією та кіпрською компанією «DEVECOM COMPANY LIMITED», за якою остання мала стимулювати збут обладнання та послуг, а також підтримувати здійснення господарської діяльності «SKODA JS a.s» на території України», - зазначається в повідомленні.

В САП повідомляють, що після отримання коштів колишній голова комітету ВРУ вчинив низку дій з використанням наданої йому влади та службового становища в інтересах чеської компанії «SKODA JS a.s.», що були спрямовані на оплату заборгованості українськими контрагентами за контрактами укладеними з чеською компанією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко є обвинуваченим в іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП

Отримані на розрахунковий рахунок кіпрської компанії кошти у подальшому було легалізовано через ще одну компанію, бенефіціарним власником якої є ексголова комітету ВРУ, а отримані кошти в 2014-2015 роках використано на власні потреби підозрюваного.

«Зокрема, кошти із вказаного рахунку спрямовувались на послуги кіпрської юридичної компанії, яка супроводжувала діяльність низки кіпрських компаній бенефіціарним власником яких є екснардеп, а також для придбання коштовних речей та задоволення інших його особистих потреб й потреб членів його родини», - йдеться в повідомленні.

Окрім того, повідомляється, що первинну інформацію стосовно вчиненого злочину детективи НАБУ отримали від правоохоронних органів Чехії, якими виявлено підозрілі трансакції чеської компанії «SKODA JS a.s.», у тому числі на рахунок кіпрської компанії» під виглядом оплати агентських послуг, які фактично не надавалися.

«У подальшому зазначена інформація була підтверджена додатковими доказами, отриманими в рамках міжнародної співпраці з компетентними органами Чехії та Кіпру, а також доказами отриманими в Україні. Правову оцінку працівникам чеської компанії «SKODA JS a.s.», у тому числі за вказаними фактами, надано правоохоронними органами Чехії, якими пред’явлено обвинувачення 6 працівникам цієї компанії (кримінальна справа перебуває на стадії судового розгляду)», - інформує САП.

Доповнення

Екснардепу та члена партії "Народний фронт" Миколі Мартиненку повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди та відмиванні коштів.

4 серпня ВАКС обрав запобіжний захід Миколі Мартиненку у вигляді застави у близько 5 млн грн.

6 вересня 2022 року Апеляційна палата ВАКС постановила застосувати до вказаної особи запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 24 700 000 гривень та покласти обов’язки, серед яких прибувати до детектива, прокурора, суду за першою вимогою; повідомляти про зміну місця свого проживання; утримуватись від спілкування зі свідками у справі; не відлучатися за межі України без дозволу слідчого, прокурора, суду.