» Печерський суд зобов’язав ОГП вилучити з ЄРДР дані про підозру голові ОАСК

13 серпень 2022, Субота, 23:46

Печерський суд зобов’язав ОГП вилучити з ЄРДР дані про підозру голові ОАСК

12 Жовтня 2020г.
pavlo-vovk_large

Печерський районний суд міста Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора вилучити з реєстру інформацію про повідомлення про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва Павлу Вовку через неналежне її вручення. Таке рішення 1 жовтня ухвалив слідчий суддя суду Сергій Вовк.

Про це повідомляє Резонанс 12 жовтня із посиланням на Слово і Діло.

Як вказується в рішенні, адвокат Вовка подав до Печерського суду скаргу на бездіяльність заступника генерального прокурора Андрія Любовича щодо неналежного вручення підозри голові Окружного адмінсуду Києва, в якій просив зобов'язати його вилучити з Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про вручення підозри Вовку.

Вивчивши скаргу, суддя Вовк її задовольнив і зобов'язав компетентну особу Офісу генпрокурора виключити інформацію про вручення підозри голови ОАСК. Він встановив, що керівнику суду неналежно вручили підозру, коли той перебував у відпустці. Також детективи нібито не за правильною адресою направили підозру Вовку.

Таким чином, як вважає суддя, НАБУ не вжило всіх заходів для вручення підозри керівнику ОАСК, передбачених КПК України. Також суддя відкинув твердження прокурора ОГП, що вказана скарга розглядається з порушенням правил підсудності.

Столичний районний суд задовольнив скаргу захисника очільника Окружного адмінсуду столиці щодо неналежного вручення підозри.

Крім того, адвокат голови ОАСК намагався оскаржити це ж рішення на свою користь у Київському апеляційному суді. Проте КАС провадження за скаргою закрив, оскільки апеляція була подана на рішення, яке не підлягає оскарженню.

Раніше у серпні Печерський райсуд Києва також задовольнив скаргу іншого підозрюваного у цій справі – заступника голови ОАСК Євгена Аблова. Тим рішенням, суд зобов'язав генпрокурора забрати у НАБУ справу плівок ОАСК і передати іншому органу.

Наразі вказане рішення оскаржується в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

ПАВЛА ВОВКА ЗНОВУ ОБРАНО ГОЛОВОЮ ОАСК (ОНОВЛЕНО)

Як нагадує Резонанс, 31 липня 2019 року до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя від суддів окружного адміністративного суду міста Києва Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та Вовка П.В., які вважають, що дії та заяви керівництва Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та Національного антикорупційного бюро України становлять загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram