29 травень 2023, Понеділок, 09:00

Прийнято за основу законопроект «Про Вищу раду правосуддя»

3 Листопада 2016г.

3 листопада 2016 року Верховна Рада України розглянула проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» (реєстраційний № 5180), поданий Президентом України та визначений ним як невідкладний, та альтернативний законопроект за № 5180-1. За відповідне рішення проголосували 232 народні депутати.

Як повідомляє відділ взаємодії зі ЗМІ ВРУ, проект Закону «Про Вищу раду правосуддя» врегульовує вирішення питання статусу Вищої ради правосуддя, її повноважень, порядок обрання (призначення) членів Вищої ради правосуддя, їх статус (права, обов’язки, гарантії діяльності, порядок звільнення та припинення повноважень), структуру Вищої ради правосуддя, а також процедурні питання здійснення повноважень Вищою радою правосуддя та її органами.

Доповідаючи проект Закону «Про Вищу раду правосуддя», заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов зазначив, що відповідно до Конституції України і положень цього законопроекту Вища рада правосуддя це єдиний дисциплінарний орган щодо суддів, який контролює додержання закону та етики в їх діяльності, розглядає скарги щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і приймає відповідні рішення.

«Вища рада правосуддя також відіграватиме значну роль у процедурі притягнення судді до кримінальної відповідальності, зокрема надає згоду на затримання судді і утримання його під вартою, також ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя. Проте реалізувати ці функції, а точніше більшість з них, Вища рада правосуддя буде здатна тільки за умови наявності профільного закону», - зазначив О. Філатов.

Як повідомляв "Резонанс", у ЗМІ з’явилась інформації, що Олексій Філатов покидає свій пост, з метою подальшої кар’єри на посаді судді новоствореного Верховного Суду.