19 березень 2024, Вівторок, 09:57

Прокуратура Києва запідозрила суддю у завідомо неправосудному рішенні в інтересах злочинної групи

1 Червня 2020г.
N 7640 63858691

Київською місцевою прокуратурою № 7 за дорученням заступника Генерального прокурора у межах кримінального провадження відносно осіб, причетних до рейдерського захоплення майна на суму понад 164 млн грн, повідомлено про підозру одному із суддів місцевого суду Донецької області за фактом постановлення завідомо неправосудних рішень (ч. 1, 2 ст. 375 КК України).

Про це інформує Резонанс 1 червня із посиланням на прокуратуру Києва.

У ході розслідування вказаного кримінального провадження раніше було повідомлено про підозру 6 особам, у тому числі адвокату, судді та колишньому керівнику органу юстиції в м. Донецьк.

За даними джерел Резонансу, наближених до судової влади йдеться про суддю Мар'їнського районного суду Донецької області Максима Медведського.

Вперше він отримав рекомендацію для призначення на посаду судді 15 вересня 2016 року на засіданні кваліфікаційної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, за результатами проведеного конкурсу було прийнято рішення надати рекомендації про призначення на посади суддів місцевих судів загальної юрисдикції.

За даними Чесно. Фільтруй суд, Максим Медведський був відряджений 29.09. 2019 до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

За даними слідства, у період з 2017 по 2019 р. підозрювані, використовуючи підроблені документи та електронні ключи доступу до Держреєстру речових прав на нерухоме майно, заволоділи земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями, що перебували у державній, комунальній та приватній власності на суму понад 164 млн грн.

Продовжуючи активну роботу з викриття всіх учасників злочинної схеми, правоохоронці встановили, що до незаконних дій з нерухомістю причетний суддя одного з районних судів Донецької області.

Як уточнили в СБУ, встановлено, що "суддя Мар`їнського райсуду головував у справі про відчуження будівлі для паркування у центрі Києва. Знехтувавши процесуальними нормами, він постановив відібрати у законного власника приміщення площею 226 квадратних метрів". 

Загалом завдати збитки державі та бізнесу у спецслужбі оцінюють у майже півтора мільярда гривень.
- Вказаний суддя, грубо порушуючи встановлений порядок здійснення судочинства, виніс судове рішення, яким незаконно позбавив суб’єкт господарювання права власності на будівлю в центральній частині міста Києва в інтересах злочинної групи. Крім того, в порушення вимог закону цей же суддя прийняв ще одне рішення, яким незаконно стягнув на користь померлої особи багатомільйонний борг, - йдеться у релізі столичної прокуратури.

Зважаючи на викладене, Київською місцевою прокуратурою № 7 вказаному судді за дорученням заступника Генерального прокурора здійснено письмове повідомлення про підозру та наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

Як нагадали у прес-службі прокуратури Києва, діяльність рейдерів була припинена за результатами тривалої спецоперації, проведеної у серпні минулого року співробітниками органів прокуратури м. Києва спільно з ГУ БКОЗ Служби безпеки України та УСР в м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

СУДДІ МАЛИНОВСЬКОГО РАЙСУДУ У ВІДСТАВЦІ ДБР ЗАКИДАЄ ЗАВІДОМО НЕПРАВОСУДНЕ РІШЕННЯ 2014 РОКУ

- Щодо випадків втручань у здійснення правосуддя, хочу на багаторічну невирішену проблему зі статтю 375 ККУ (завідомо неправосудне винесене рішення), яка робить суддів вразливими до тиску шляхом реєстрації проти них кримінальних проваджень. Вища рада правосуддя на виконання рекомендації Ради Європи, Венеційської комісії, GRECO, неодноразово наголошувала: поки у ККУ є вказана стаття у теперішній редакції — вітчизняній судовій владі буде складно досягти стандарту незалежного судочинства, який вимагає від нас Рада Європи. ВРП неодноразово звертала увагу працівників правоохоронних органів про неможливість тиску на суд через ресторацію ЄРДР кримінального провадження щодо суддів за ст. 375 ККУ, як форми тиску на суд з метою отримання бажаного судового рішення - заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, Резонанс, 21 лютого 2020 року.

ОЛЕКСАНДР БАБІКОВ: РІШЕННЯ СУДУ МАЄ БУТИ ВИКОНАНО – ЦЕ ПЕРШЕ І ГОЛОВНЕ