Прокуратура підозрює керівництво Житомирського бронетанкового заводу в розкраданні на 31 млн грн - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 01:01

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Прокуратура підозрює керівництво Житомирського бронетанкового заводу в розкраданні на 31 млн грн

22 июля 2019г.

Військова прокуратура підозрює керівництво ДП "Житомирський бронетанковий завод" у заволодінні коштами під час купівлі у ТОВ "Торговий дім "ТПК Нова" гусениць до бронетранспортерів на 78 млн грн.

Про це повідомляє видання Наші гроші із посиланням на ухвалу Корольовського районного суду Житомира, передає Резонанс.

Слідство встановило, що керівництво ЖБТЗ знало, що у "ТД "ТПК Нова" відсутні реальні реальних матеріально-технічних та людських ресурсів для виготовлення гусениць до БМП-1 та БМП-2,  але дало вказівки підлеглим укласти в 2017 р. з фірмою три угоди на загальну вартість 78 млн грн.

Було замовлено виготовлення та поставки нових машино-комплектів гусеничних стрічок до бронетранспортерів. При цьому, сам вибір фірми суперечив кваліфікаційним умовам, які держконцерн "Укроборонпром" прописав своїм підприємствам для вибору підрядників.

В результаті "ТД «ТПК Нова" поставило на "ЖБТЗ" гусеничні стрічки, з яких неналежну якість та сумнівне погодження мала продукція на понад 31 млн грн.

"ТД "ТПК Нова" є фігурантом кримінального провадження № 42017000000000463  від 17.02.2017р, яку розслідує прокуратура Києва. Там фірма входить до переліку майже з 20 підприємств, яких підозрюють в тому, що вони постачали Житомирському бронетанковому заводу вживані запчастини під виглядом нових.

При цьому, до схеми були залучені посадовці самого заводу, Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ. Внаслідок схеми було привласнено 24,76 млн грн. державних коштів.