» Розпочато розслідування самогубства солдата, який застрелився під відеозапис

21 березень 2023, Вівторок, 06:22

Розпочато розслідування самогубства солдата, який застрелився під відеозапис

2 Квітня 2021г.
Фото: 43 Окрема артилерійська бригада
Фото: 43 Окрема артилерійська бригада

30 березня близько 23.50 в місці тимчасової дислокації в/ч А3085 поблизу лінії розмежування - село Золотий Колодязь Покровського району Донецької області внаслідок пострілу в голову з АКС-74У покінчив життя самогубством солдат С.

За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.115 КК України (з поміткою самогубство). Про це Резонансу 2 квітня повідомило компетентне джерело.

У телефоні загиблого солдата правоохоронці знайшли відеофайл, який він записавав у присустності інших військових. На відео зафіксовано момент самостійного здійснення пострілу солдатом із автомату собі в підборіддя.

Наразі тривають слідчі дії тривають. Допитано свідків із цього військового підрозділу, зокрема, присутніх у бліндажі. Напередодні вони змінилися після наряду з охорони й оборони військового табору та перебували у вільній зміні.

Загиблий та військові, присутні у бліндажі, займали рівнозначні посади та не перебували в підпорядкуванні, - акцентував співрозмовник Резонансу. Він також зазначив, що остаточну відповідь на питання чи вживав військовослужбовець перед смертю алкоголь чи наркотичні речовини - надасть судово-медична експертиза.

Як повідомлялось, станом на 1 лютого 2021 року Спеціалізованою прокуратурою у військовій та оборонній сфері Об’єднаних сил розслідується 237 кримінальних проваджень за фактами небойових втрат серед військовослужбовців.

Торік Спецпрокуратурою у військовій та оборонній сфері ОС та підпорядкованими їй військовими прокуратурами гарнізонів до суду було скеровано 40 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо небойових втрат серед військовослужбовців.

За цими матеріалами судами 2020 року було винесено 29 обвинувальних вироків.

НЕБОЙОВІ ВТРАТИ. ЯК ЇХ МІНІМІЗУВАТИ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram