» СБУ вилучила у миколаївських митників 200 тис грн та 27 тис дол

28 червень 2022, Вівторок, 21:54

СБУ вилучила у миколаївських митників 200 тис грн та 27 тис дол

23 Липня 2019г.
СБУ_Николаев

Оперативники спецслужби встановили, що начальник одного із митних постів Миколаївщини посту разом із заступником та митним брокером налагодили механізм отримання неправомірної вигоди від представника суб’єкту зовнішньоекономічної діяльності.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ. За різні суми неправомірної вигоди посадовці обіцяли підприємцю не створювати штучних перешкод під час експорту товарів до однієї із країн Близького Сходу.

Правоохоронці затримали брокера на робочому місці під час отримання чергового «траншу» у розмірі 2 тис дол. США.

Раніше співробітники СБУ задокументували 5 епізодів отримання співробітниками митниці неправомірної вигоди на загальну суму 6 тис дол.

Під час обшуків в адміністративній будівлі митного посту, домоволодіннях фігурантів справи та автомобілі брокера вилучено майже 27 тис дол. США та 200 тис грн.

Наразі начальник митного посту та обидва його підлеглих затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозри у скоєнні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України та обрання міри запобіжного заходу.

Тривають невідкладні слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та інших посадових осіб митниці, можливо причетних до протиправної діяльності. Заходи із викриття зловмисників проводились спільно зі слідчими ДБР під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України.