Те, що немає нічого більш постійного, аніж тимчасове, було сказано не вчора. Таврійський національний університет імені Вернадського переїхав до столиці з анексованого Криму ще влітку 2016 року. Метою цього переїзду було, по-перше, начебто, спасіння українського вишу, що опинився в окупації, а по-друге – надання якісної української освіти для студентів з окупованих територій. З якісною освітою, як це не сумно, не склалось. Та й звільнитись від «окупації», як згодом виявилось, теж. Бо увесь цей час університет не вилізає зі скандалів, спровокованих виконуючим обов’язки ректора Володимиром Казаріним.
Ранее поднимал дискуссию об уголовной ответственности судей Испании за ненадлежащее осуществление правосудия. Сейчас приведу отдельные примеры из Уголовного кодекса Испании, устанавливающие уголовную ответственность для чиновников за совершение преступлений, за которые у нас ответственности не предусмотрено.
Здавалось би, крига скресла: Кабінет міністрів подав до парламенту законопроєкт про внесення змін до закону про НАБУ. Документ передбачає певне «відсторонення» Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро, і це – мабуть, головне. Особа, яка давно є каменем спотикання, може нарешті піти на заслужений (або ні) відпочинок, але, звісно, за умови, що парламент підтримає урядовий законопроєкт. Втім, група підтримки Ситника волає ультразвуком, закликаючи цього не робити. «Ситникоботи» вказують на те, що подібний крок розсварить Україну з нашими західними партнерами.
Монобільшість у парламенті намагалася знайти так звану «золоту середину» між балансом коштів у державі і вимогами «євробляхарів», які вже декілька років поспіль приходять до владних будівель у столиці, аби їх почули…
Напевно вас як і мене вразила нещодавня подія: 11 лютого цього року на станції київського метро «Університет» відбулась бійка. Та не просто бійка – семеро осіб віком від 15 до 21 року під керівництвом свого тренера (а всі вони професійно займаються бойовими єдиноборствами) у відповідь на зауваження перехожих зчинили жорстку бійню. І як наслідок – двоє перехожих отримали серйозні травми. Постраждалими виявились офіцери військової контррозвідки СБУ.
Щодо протестів у Борисполі через незаконну забудову прибережної зони та намивання піску
На засіданні Комітету правоохоронної діяльності заслухали звіт Генерального прокурора про діяльність прокуратури у 2020 році. Ірина Венедіктова зазначила, що уперше в історії прокуратури наказом Генерального прокурора, затверджено Стратегію розвитку Офісу Генерального прокурора на 2021 – 2023 роки, цьому передувало проведення в кінці серпня 2020 року за сприяння міжнародних партнерів стратегічної сесії з розробки Стратегії на найближчі три роки.
11 лютого у Брюсселі розпочалося засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Передбачається, що на ньому буде даний старт перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС. Не в тому розумінні, що Україна має намір вийти з Угоди, а в тому, що документи подібного масштабу та значення прийнято піддавати ревізії приблизно раз на п’ять років. Нашій же Угоді невдовзі виповниться сім. Деякі її положення будуть розглянуті і, можливо, переосмислені. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розраховує про те, що перегляд Угоди буде завершено до кінця поточного року.
Ранее в публикациях я обращал внимание на недостатки отечественного законодательства, препятствующие борьбе с коррупцией. Но из поля зрения уходил вопрос «А как у них?». Поэтому для полноты картины приведу примеры из уголовного кодекса Испании, для сравнения, за что там наказывают чиновников.
З перших днів свого перебування на посаді президента Джо Байден демонструє, що в політиці налаштований зміцнювати американські позиції в геополітичному трикутнику Сполучені Штати Америки — Китай — Росія. Причому, якщо США здебільшого розглядають Китай як найбільш потужного економічного конкурента, то Росію, зазвичай, — як основного військового противника. За таких обставин адміністрація Джо Байдена намагатиметься стримувати Китай у сфері економіки і нейтралізувати Росію, яка найбільше загрожує безпеці США.
В Офісі Генпрокурора хочуть повернути погони військовим прокурорам і будують нову структуру спеціалізованої прокуратури, яка розслідує злочини у військовій і оборонній сфері. Причому це відбувається паралельно з напрацюванням у профільному комітеті парламенту законопроєкту про військову поліцію. Про те, як вибудовується нова система військової юстиції, а також про розслідування гучних справ в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” розповів заступник Генерального прокурора України Максим Якубовський.
Парадоксальна річ: кожен «патріот» заперечує те, що Україна відчуває на собі тиск Заходу, і кожен патріот дякує Заходу ж за метаморфози, які відбулися з президентом Зеленським. А конкретніше дякують Байдену. Він, мовляв, і вмотивував (заохотив, змусив, натиснув, зобов’язав – потрібне підкреслити!) нашого гаранта демократії закрити три телеканали без судового рішення. Тож існує вплив США на Україну чи ні?