13 квітень 2024, Субота, 23:39

Суд поновив Голомшу на посаді першого заступника Генпрокурора (документ)

14 Серпня 2019г.
64852921 1263581547131755 6748430427121254400 N

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним та скасував наказ ГПУ про звільнення Миколи Голомши з посади першого заступника генерального прокурора України і ухвалив поновити його на посаді. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-служба ОАСК.

На думку суду, при проведенні люстрації, а позивач був звільнений у зв’язку з ухваленням  Закону України "Про очищення влади", має бути дотриманий індивідуальний характер такої відповідальності, тобто вина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку.  Водночас, відповідачем – Генеральною прокуратурою України не було надано доказів належності позивача до кола осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

Суд вважає, що позивач не може бути притягнутий до відповідальності лише в силу одного факту зайняття ним посади, що не визнавалося правопорушенням на час її зайняття позивачем.

Водночас, враховуючи те, що займана Миколою Голомшею посада у ГПУ не була політичною посадою, не доведено і правомірності застосування до позивача процедур, передбачених відповідним Законом, що у свою чергу зумовлює висновок про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, у ньому зазначених, що є достатньою і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення.

Як писав Резонанс, 4 червня 2018 року, після майже трирічної перерви, в Окружному адміністративному суді міста Києва відновились судові слухання за позовом першого заступника Генерального прокурора України (2014 рік) Миколи Голомши до ГПУ.

У квітні 2015 року ОАСК призупинив розгляд цієї справи, розпочатої ще в листопаді 2014 року, до винесення відповідного рішення Конституційного суду України.

2018 року аби пришвидшити розгляд справ від осіб, які були звільнені у зв’язку з ухваленням  Закону України "Про очищення влади", суддею ОАСК було направлене подання до Верховного Суду щодо вирішення питання про відкриття провадження у зразковій адміністративній справі.

Однак, Верховний Суд відмовив у її відкритті.  На той момент, у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувало понад 280 адміністративних позовів від осіб, які були звільнені у зв’язку з люстрацією.

МИКОЛА ГОЛОМША: ІДЕЯ ЛЮСТРАЦІЇ БУЛА СПОТВОРЕНА НЕУКАМИ І ПОЛІТИЗАЦІЄЮ ПРОЦЕСУ ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ