22 вересень 2023, П'ятниця, 11:39

ОАСК вирішив поставити крапку у справі про люстрацію Миколи Голомші

1 Червня 2018г.
суд

Окружний адміністративний суд Києва відновив судовий розгляд адміністративного позову першого заступника Генерального прокурора України (2014  рік) Миколи Голомші щодо його незаконного звільнення з органів прокуратури через люстрацію. Про це Резонансу повідомила адвокат М. Голомші Наталія Князьська.

Майже три роки тому - у квітні 2015 року ОАСК призупинив розгляд цієї справи, розпочатої ще в листопаді 2014 року, до винесення відповідного рішення Конституційного суду України.

За інформацією прес-центру Судової влади, наступне судове слухання за позовом М. Голомші відбудеться 4 червня о 15:00.

"Суддя В. Амельохін призупинив слухання на стадії закінчення судового розгляду, по суті справу суд  фактично розглянув. Отже ми розраховуємо на швидке завершення процесу та об‘єктивне рішення суду", - заявила Резонансу адвокат Н. Князьська. Вона також нагадала, що експертну думку щодо незаконного звільнення М.Голомші у суді висловили відомі правники. Серед них і представник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Микола Сірий.

Як повідомляв Резонанс, у березні 2018 року Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у зразковій адміністративній справі за поданням судді ОАСК про розгляд справи за позовом до Генеральної прокуратури України. ВС зайняв позицію, що недоцільно відкрити провадження у зразковій адмінсправі  до вирішення КСУ справи щодо конституційності  окремих положень Закону України «Про очищення влади».

ЕВРОПЕЙСКИЙ СУД РЕКОМЕНДОВАЛ КАБМИНУ ЗАКЛЮЧИТЬ МИРОВЫЕ СОГЛАШЕНИЯ С ЛЮСТРИРОВАННЫМИ ЧИНОВНИКАМИ

18 квітня Одеський апеляційний адміністративний суд поновив екс-прокурора Печерського району Києва та Приморського району Одеси Олександра Кузьменка на посаді. Йому також мають виплатити майже 300 тисяч гривень зарплатні за час “вимушеного прогулу”.

СКАНДАЛЬНИЙ ПРОКУРОР СТАВ ОДНИМ ІЗ КЕРІВНИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ РОЗВІДКИ?